Premiership, 13. kolo, 30.11.2014, 14:30 h
Southampton
Southampton 0:3 Manchester City
Manchester City

Marin Vuković • nedjelja, 30.11.2014.

Southampton ipak nije uspio pred svojim navijačima nastaviti nevjerojatan ovosezonski niz. Iako zasluženo nose titulu najugodnijeg ovosezonskog iznenađenja, Sveci protiv aktualnog prvaka nisu mogli do pobjede, City je s tri pogotka u drugom poluvremenu došao do pobjede i smanjenja zaostatka za vodećim Chelseajem.

Nakon dugo vremena momčad Ronalda Koemana naišla je na pretvrd orah i morala stisnuti ruku boljem protivniku. City je u Southamptonu slavio s visokih 3:0, a sva je tri pogotka postigao tek u drugom poluvremenu.

Ne pokušavajući umanjiti odličan početak sezone Svetaca, mnogi su ipak bili skloni vjerovati kako će Southampton, kada dođe vrijeme nadmetanja s najjačim klubovima lige, ipak posustati. Ako je suditi po današnjoj utakmici, to nije daleko od istine.

Od danas trećeplasirana momčad od početka se utakmice našla u podređenom položaju, a već u devetoj minuti City je mogao dobiti kazneni udarac kada je srušen Sergio Aguero. Sudac je, na iznenađenje gostiju, Argentincu pokazao žuti karton zbog simulacije.

Mogao je i Southampton do vodstva u 21. minuti, kada je veliku gužvu pred gostujućim vratima s dvije intervencije smirio Joe Hart, a slično je na drugoj strani bilo deset minuta kasnije kada je domaćin čistio loptu s gol crte.

Southampton je sačuvao praznu mrežu do poluvremena, no već početkom nastavka Aguero je asistirao Yayi Toureu za vodstvo branitelja naslova. To minimalno vodstvo City je zadržao do završnice utakmice, kada se naglo ukazala prigoda domaćinu isključenjem Eliaquima Mangale.

Ipak, City je s desetoricom igrača uspio ne samo sačuvati mrežu, već postići još dva pogotka. Prvo je u 80. minuti Frank Lampard udvostručio prednost gostiju, a zatim dvije minute prije kraja Gael Clichy zapečatio pobjedu.

City je s ova tri boda preskočio Southampton na drugom mjestu i zahvaljujući Chelseajevom subotnjem remiju približio se vrhu ljestvice na šest bodova zaostatka. Southampton je sada treći, s četiri boda prednosti ispred četvrtoplasiranog Manchester Uniteda.

• crush30.11.2014. u 17:52
    Southamptona čekaju nekoliko teških utakmica u sljedećih mjesec i pol dana; Arsenal i Man Utd 2x i Chelsea. Ipak se vidi da im fali kvalitete kad igraju protiv večih klubova - al opet svaka im čast na dosadašnjem uspjehu. I da.. Lampard je izmislio nogomet za Nasrija.