Ivan Dorian Molnar • utorak, 02.12.2014.

Nogometaši Marseillea nisu na željeni način otvorili 16. kolo Ligue, remiziravši kod Lorienta 1:1, dok je Monaco našeg Danijela Subašića s igračem manje na domaćem terenu svladao Lens, a hrvatski vratar obranio je jedanaesterac kod rezultata 1:0...

Vodeći Marseille zaustavljen je u Bretanji. Kod momčadi iz donjeg doma, Lorienta, ekipa Marcela Bielse povela je golom Dimitrija Payeta u 32. minuti, ali samo pet minuta nakon toga bivši igrač OM-a Jordan Ayew donio je „narančastima“ izjednačenje, pokazalo se na kraju i vrijedan bod.

Monaco je s igračem manje na Stade Louis II slavio protiv Lensa. Isključen je u ekipi iz Kneževine Wallace u 34. minuti, ali domaćin je poveo u 64. minuti preko Berbatova iz kaznenog udarca. Priliku za povratak Lensa u susret imao je Valdivia samo pet minuta kasnije, također s bijele točke, ali tada je na scenu stupio Danijel Subašić. Hrvatski vratar obranio je jedanaesterac, da bi u samoj završnici Carrasco potvrdio pobjedu Monaca.

Toulouse je uhvatio vrijedan „trobod“ na gostovanju kod Nantesa. Sylla je doveo goste u vodstvo u 24. minuti, a Veretout izjednačio za Kanarince u 64. minuti. No, Braithwaite je svojim pogotkom pet minuta prije kraja osigurao pobjedu ljubičasto-bijelima.