Liga prvaka - Skupina A, 8. kolo, 03.12.2014.
La Rioja 30:34 Kiel
Kiel

Duvnjak s pet pogodaka pomogao Kielu u slavlju nad Naturhouse La Riojom

Danijela Lemaić • srijeda, 03.12.2014.

Rukometaši njemačkog Kiela ove su srijede otvorili osmo kolo Lige prvaka u sklopu kojeg su gostovali kod španjolske Naturhouse La Rioje. Momci Alfreda Gislasona po isteku 60. minute stigli su do slavlja te tako prije rukometne stanke osigurali prvu poziciju u skupini A.

Momčad njemačkog prvaka u sklopu osmog kola Lige prvaka otputovala je u Logrono gdje je snage odmjerila sa španjolskim viceprvakom Naturhouse La Riojom. Kiel je u Španjolsku stigao po nove europske bodove, a iako je po posljednjem sučevu zvižduku stigao do slavlja igrači domaće ekipe vrlo su dobro držali otpor.

Utakmicu je dobro otvorio Kiel koji zahvaljujući par obrana Johana Sjöstranda odlazi u vodstvo 3:1 nakon šest minuta igre. Pojačali su tada tempo domaći momci te uspjeli stići na pogodak zaostatka (3:4), ali to nije dugo trajalo. Naime, budi se tada Patrick Wiencek i odvodi ekipu na tri pogotka prednosti nad domaćinom (7:4). Španjolci su se dobro držali uz bok gostima i nisu dopustili da Nijemci prelome rezultat stoga se na odmor otišlo pri istoj rezultatskoj razlici (14:11).

Uvodne minute nastavka donijele su odličnu igru Kiela koji se serijom 4-0 i pogocima Domagoja Duvnjaka odvaja na sigurnih +7 (19:12) u 37. minuti dvoboja. Domaći momci nisu posustali u borbi za smanjenje minusa te su iskoristili Kielovo usporavanje igre da stignu na samo minus dva (23:25) osam minuta prije kraja. Pronašao je tada put do španjolske mreže Joan Canellas koji pogađa za 29:24 da bi do kraja odlični Duvnjak i povratnik nakon ozljede Aron Palmarsson osigurali pobjedu 34:30.

U redovima Kiela najefikasniji je bio Joan Canellas koji je zabio 11 pogodaka, dok su po njih pet dodali Domagoj Duvnjak i Aron Palmarsson. Kod Naturhouse La Rioje najbolji je bio Pedro Rodriguez sa šest zgoditaka, dok je dva manje zabio Thiagus Petrus Goncavles.