Toulouse
Toulouse 0:2 Monaco
Monaco

Ivan Dorian Molnar • petak, 05.12.2014.

Monaco je pobjedom kod Toulousea otvorio 17. kolo Ligue 1, a hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić ponovno je sačuvao svoju mrežu netaknutom...

Novim „trobodom“ Monaco se popeo na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice. U 17. kolu na svom Municipalu kapitulirao je Toulouse. Dvostruki strijelac za momčad iz Kneževine bio je Bugarin Dimitar Berbatov, jednom u prvom dijelu, a drugi put u nastavku s bijele točke za potvrdu sedme prvenstvene pobjede momčadi Leonarda Jardima.

Bugarski napadač poentirao je na isteku prvog dijela, kada je pogodio daljnji kut domaće mreže poslije dobrog proigravanja Anthonyja Martiala. Mogli su gosti iz Kneževine povesti i ranije, ali nakon što je Bernardo Silva zaobišao domaćeg vratara Ahamadu, na gol crti je siguran pogodak spriječio Dragos Grigore.

Međutim, spomenuti stoper Toulousea skrivio je jedanaesterac u 77. minuti, kada je srušio Fabinha u kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Berbatov za konačnih 2:0 i još jednu pobjedu u kojoj je hrvatski vratar Danijel Subašić sačuvao svoju mrežu netaknutom.