Borna Rupnik • subota, 06.12.2014.

Pariški je prvoligaš rano primio pogodak protiv Nantesa, no Zlatan Ibrahimović pobrinuo se da sva tri boda ipak ostanu na Parku prinčeva. Zanimljivi su scenariji viđeni u Bordeauxu i Caenu.

Paris Saint Germain prenoćit će na vrhu poretka francuskog nogometnog prvenstva zahvaljujući pobjedi 2:1 nad Nantesom, u kojoj se još jednom istaknuo švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović.

Nakon samo osam minuta igre u Parizu Alejandro Bedoya šokirao je domaćine izvrsnim udarcem s 25 metara, koji je matirao Sirigua i završio u gornjem kutu. Nedugo potom Nantesu nije priznat pogodak zbog suđenog zaleđa.

Domaći pokušaji da se što prije dođe do poravnanja urodili su plodom u 34. minuti, kada je Lucas Moura proigrao Ibrahimovića, koji pogađa ispred svog čuvara i gostujućeg vratara Rioua.

Pritisak PSG nastavio se sve do odmora, a odluka je pala na samom početku nastavka. U 48. minuti Lucas Moura izborio je slobodni udarac, a Ibrahimović ga je sjajno realizirao za konačnih 2:1.

Parižani, koji ove sezone još nisu doživjeli poraz niti u jednom natjecanju, imaju dva boda više od Marseillea. U nedjelju na Velodromeu gostuje Metz.

U preostalim susretima subotnjeg programa, četvrtoplasirani Bordeaux je s dva gola Diabatea u 64. i 66. minuti preokrenuo vodstvo Lorienta i slavio 3:2. Vrlo sličan preokret napravili su i nogometaši Nice u Caenu, golovima Bautheaca s 11 metara i Plea u 64. i 74. minuti, također za pobjedu 3:2.

Van Wolfswinkel je bio junak St. Etiennea protiv Bastije. Postigao je jedini gol na utakmici, u 58. minuti, a s ta tri boda St. Etienne je sačuvao treću poziciju na tablici.

Montpellier je bio uvjerljiv u Rennesu, zahvaljujući golovima Martina, Sansona, Barriosa i Mouniera.