Liga prvaka - Skupina B, 8. kolo, 07.12.2014.
KIF Kolding 34:31 Bešiktaš MOGAZ HT
Bešiktaš MOGAZ HT

Ninčevićevih sedam u europskom porazu Bešiktaša od KIF Koldinga

Zvonka Keliš • nedjelja, 07.12.2014.

Momčad danskog KIF Koldinga u sklopu osmog kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja snage je odmjerila s turskim Bešiktašem nad kojim je pred svojim navijačima osigurala sigurno slavlje s tri pogotka razlike.

Osmo kolo Lige prvaka ove je nedjelje donijelo tek jedan dvoboj, onaj skupine B, u kojem je danski KIF Kolding ugostio ekipu turskog Bešiktaša hrvatskih krila Ivana Ninčevića te Vedrana Zrnića, a u kojem je domaćin nakon zanimljivih 60 minuta igre pred nešto više od dvije tisuće domaćih navijača uspio svladati tursku momčad 34:31.

Vrlo dobro u susret ulaze gosti koji tako lagano iznenađuju favorita susreta koji se morao dodatno pomučiti za svoje peto slavlje te kako bi nastavio puhati za vrat Barceloni na vrhu skupine B. Predvođen Ninčevićem te također raspoloženim Predragom Dačevićem Bešiktaš se na startu odvojio na 4:2 i 8:6. No, sigurni su, pak, na suprotnoj strani Bo Spellerberg te Kim Andersson koji vode svoju momčad do izjednačenja, a potom i preokreta rezultat za vodstvo 19:16 na poluvremenu.

Iako je domaćin nastavio s dobrom i raspoloženom igrom u napadu i u drugome poluvremenu, u obrani je nešto opušteniji što, pak, koristi gostujuća momčad kako bi držala korak sa svojim suparnikom. Međutim, Danci se potom odvajaju na 25:20, ali Bešiktaš ipak stiže na samo pogodak zaostatka (24:25). Do samoga kraja Andersson prekida domaći post nakon čega KIF Kolding gradi svoju prednost za konačno slavlje 34:31.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Bo Spellerberg s 12 postignutih pogodaka, njih sedam dodao je Kim Andersson, dok je najbolji kod Bešiktaša bio Ivan Ninčević sa sedam golova, a Vedran Zrnić je zabio dva gola.