(do 71')
20
(do 67')
Matjaž Kek

Rijeka je u Andaluziju otputovala vjerujući da može napraviti senzaciju, oslabljena za ozlijeđenog Marina Leovca, no aktualni osvajač Europske lige nije dopustio nikakvo iznenađenje i s minimalnih je 1:0 potvrdio plasman u drugi krug.

Sevilla je očekivano snažnije krenula u uvodnim minutama, ali Ivan Vargić nije popustio i činilo se kako Rijeka korak po korak uspijeva uspostaviti ravnotežu i udaljiti Andalužane od svog gola.

Međutim, u 20. minuti kroz sredinu se riječke obrane probio Denis Suarez i hladnokrvno matirao Vargića za vodstvo Seville, što je dodatno otežalo posao momčadi Matjaža Keka, dok je domaćinu osiguralo potrebnu mirnoću i sigurnost za nastavak utakmice.

Ubrzo je i Carlos Bacca spremio loptu u mrežu, no dosuđeno mu je zaleđe, a Rijeka je vrataru Betu zaprijetila tek u 35. minuti, kada je pucao Ivan Tomečak po sredini gola. Tik prije odlaska na odmor Vargić je uspješno intervenirao poslije dobrog prodora Josea Antonija Reyesa.

Najbolje je razdoblje Rijeka prikazala između 51. i 56. minute, kada su u protunapadima izgledne prilike imali Mato Jajalo, Zoran Kvržić i Andrej Kramarić, ali nije bilo prolaza pored domaćeg čuvara mreže.

Sevilla nije srljala, a trener Unai Emery počeo je zatvarati utakmicu, da bi u samoj završnici prvo slabije reagirao Kramarić u još jednom protunapadu. Potom je Vargić morao zaustaviti Kevina Gameira, a posljednja je šansa Rijeke barem za izjednačenje bio slobodan udarac Kramarića u 88. minuti, koji je prohujao pored vratnice.

Skupinu G osvojio je Feyenoord pobjedom u Liegeu (3:0). Sevilla je druga, a Rijeka može biti itekako ponosna na prikazano u europskoj jeseni i osvojeno treće mjesto, ispred Standarda.