MAXtv Prva liga, 19. kolo, 12.12.2014, 18:00 h
Zadar
Zadar 1:1(0:0) Split
Split

Josip Piršljin • petak, 12.12.2014.

Bili su veoma blizu da prekinu dugi niz bez pobjede u prvenstvu, ali nogometaši Zadra ipak će na slavlje morati pričekati do proljeća. Protiv Splita dva vrijedna boda uzeo im je Bagarić u 91. minuti.

U prvom susretu posljednjeg jesenskog kola MAXtv Prve lige Zadar je na svom, izuzetnom lošem i teškom travnjaku ugostio Split. Momčad Miroslava Blaževića dijelile su sekunde od pobjede nakon devet prvenstvenih kola, ali u tome im se ispriječio Bagarić.

Domaći su bolje otvorili susret, stvorili su nekoliko dobrih šansi, a najbolju imao je Ikić u 23. minuti koji je ostao sam pred Zagorcem, no spetljao se i propala je velika prilika.

Desetak minuta kasnije Zadar je dobio jedanaesterac nakon što je Radotić u svom šesnaestercu srušio Pušića. S bijele točke je pucao Jurica Buljat, ali učinio je to dosta loše i vratar Splitovaca Zagorac zaustavio je njegov pokušaj.

Ćirina ekipa ipak nije kažnjena za propuštene prilike, već je odmah početkom nastavka došla do vodstva. Banović je poslije kornera došao do lopte, ubacio na peterac gdje se našao Jerbić koji glavom postiže pogodak za 1:0.

Split se probudio nakon pada u zaostatak, dok su se Zadrani povukli, čuvali vodstvo i prijetili iz kontranapada. U 82. minuti za Split je u igru ušao Ante Erceg kojeg čak četiri i pol mjeseca nije bilo zbog teže ozljede. Bio je to dobar potez trenera Matića jer je Erceg bio asistent Bagariću u 91. minuti za konačnih 1:1.