Lyon
Lyon 3:0 Caen
Caen

Ivan Dorian Molnar • petak, 12.12.2014.

Nogometaši Lyona otvorili su 18. kolo Ligue 1 uvjerljivom pobjedom protiv Caena od 3:0, a dvostruki strijelac na Gerlandu bio je Alexandre Lacazette, koji je tako učvrstio svoju poziciju prvog strijelca lige...

Trećom uzastopnom pobjedom Lyon se s utakmicom više na trećoj poziciji približio na bod zaostatka za drugoplasiranim PSG-om, te dva za liderom Marseilleom. Slabašni Caen nije pružio prevelik otpor Lavovima na Gerlandu, a na scenu je ponovno stupio Alexandre Lacazette.

Vodeći strijelac Ligue 1 doveo je Lyon u vodstvo već u sedmoj minuti iz jedanaesterca. Kazneni udarac ranije je izborio Fekir, nad kojim je prekršaj napravio Pierre. Lyon je dominirao susretom i svoju bolju igru naplatio drugim pogotkom u 57. minuti. Nakon kornera s lijeve strane Umtiti je prebacio loptu na drugu vratnicu, a tamo ju je lijepo dočekao Lacazette i poslije primanja zatresao mrežu – 2:0 i 15. pogodak Lyonovog napadača u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Samo pet minuta kasnije posao je zaključio Yassine Benzia, koji je primio Fekirov ubačaj i postavio konačnih 3:0. Moglo je biti još i uvjerljivije, ali vratar Caena Vercoutre obranio je udarac Fekira s bijele točke u 76. minuti. Izborio je jedanaesterac, asistirao za drugi pogodak, ali upisati se na listu strijelaca Fekiru nije pošlo za nogom. No, Lyon je upisao novu vrijednu pobjedu te i dalje "puše za vrat" vodećem dvojcu.