MAXtv Prva liga, 19. kolo, 13.12.2014, 17:00 h

Osam pogodaka, tri jedanaesterca i crveni karton u uzbudljivoj utakmici između Hajduka i Istre

Niko Rukavina • subota, 13.12.2014.

Hajduk i Istra odigrali su odličnu i sadržajnu utakmicu u posljednjem jesenskom kolu. Hajduk je na kraju slavio s 5:3 u utakmici u kojoj su bila dosuđena tri jedanaesterca, crveni karton, a dva igrača su morala napustiti travnjak zbog slučajnih nokauta.

Hajduk i Istra na Poljudu su odigrali bogatu utakmicu punu dramatike i uzbuđenja. Hajduk je Istri zabio tri gola u 12 minuta, no u zadnjoj minuti prvog dijela gostima je dosuđen jedanaesterac, a Hajduku crveni karton. U nastavku Istra se dva put vraćala na jedan gol zaostatka, no Hajduk je na kraju došao do zaslužene pobjede.

Zanimljiva utakmica između Hajduka i Istre počela je vrlo žustro. Već u 1. minuti Mikanović je slučajno udario suigrača Nižića kopačkom u glavu, te je mladi stoper morao biti prevezen u bolnicu. Umjesto Nižića ušao je Vuković.

Hajduk je od samog početka utakmice igrao jako dobro. Gol je visio u zraku. Bijeli su došli do vodstva u 30. iz jedanaesterca nakon što je Blagojević igrao rukom u svojem kaznenom prostoru. Iz kaznenog udarca siguran je bio Caktaš.

Nije prošlo ni dvije minute a Hajduk je povisio na 2:0. Milevski je izbacio Caktaša koji ubacuje za Gotala a on iz blizine posprema za 2:0. Hajdukov uragan završio je u 42. kada je Gotal zabio svoj drugi pogodak zaobišavši golmana Istre Brkića. Gotala je u šansu izbacio danas odlični Milevski.

Kada se činilo da će Hajduk na odmor otići sa sigurnom prednosti od 3:0, Jordan je izbio sam pred Kalinića, a Mikanović ga je srušio s leđa zbog čega je zaradio crveni karton. Iz jedanaesterca siguran je bio Dejan Radonjić.

Brojčanu prednost na terenu Puljani su iskoristili u 50. kada su nakon pritiska smanjili na 3:2 za Hajduk. Matoš je ubacio s desne strane, a Radonjić je sa šest metara zabio svoj drugi pogodak na utakmici.

U trenucima se činilo da bi se Istra u potpunosti mogla vratiti u utakmicu, no Hajduk je iz trećeg jedanaesterca povisio na 4:2. Milevski je prevario Brkića koji ga je zahvatio za novi penal Hajduka. Nažalost po 19-godišnjeg golmana, sudar ga je ošamutio te je i on morao napustiti igralište. Brkićeva zamjena Dreven nije uspio obraniti Caktašev drugi jedanaesterac.

No, uzbuđenjima ovdje nije bio kraj. Blagojević je u 86. ponovno donio nadu Istri u povratak sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca, no već u sljedećem napadu Milevski je odličnu igru okrunio pogotkom s deset metara za konačnih 5:3.