MAXtv Prva liga, 19. kolo, 14.12.2014, 15:00 h

Dinamo svladao Slaven Belupo te bez prvenstvenog poraza zaključio jesenski dio sezone

Iz Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 14.12.2014.

U sklopu 19. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Slaven Belupo. Aktualni prvaci su pružili bolju igru te su unatoč opuštanju u završnici zasluženo došli do pobjede rezultatom 3:2.

Zbog problema s ozljedama te žutih kartona domaći strateg Zoran Mamić odlučio je u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva na poziciju lijevoga beka postaviti Taravela dok su stoperski dvojac činili Sigali i Šimunović, a napadački trojac je bio Pjaca, Fernandes i Čop.

Gosti iz Koprivnice ušli su dosta dobro u susret te su pokušavali s visokim presingom stvoriti probleme domaćinima, a lijepu priliku propustio je u osmoj minuti Fuštar. Međutim već u idućem napadu Dinamo je poveo. Fernandes je prošao po lijevoj strani i pronašao samog Pjacu koji iz blizine pogađa za 1:0.

Pet minuta kasnije raspoloženi Fernandes se lijepo oslobodio čuvara te s ruba šesnaesterca odlično pucao, međutim njegov udarac je zaustavila vratnica. Dinamo je nastavio s pritiskom, a Pjacin udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Blizu izjednačenja gosti su bili u 30. minuti kada nakon kornera s desne strane u skoku se najbolje snalazi Edson, ali Eduardo spašava vlastita vrata dok na drugoj strani Kardum nadmudruje Pjacu. U posljednjim trenucima prvoga poluvremena domaćini su udvostručili prednost. Antolić je asistirao Čopu koji bez problema zabija za 2:0.

Nastavak susreta je počeo u poprilično usporenom ritmu s puno pogrešaka na obje strane da bi u 60. minuti Pinto probio desnu stranu i poslužio Čopa koji uz malo sreće šalje loptu u mrežu za 3:0.

U 72. minuti malobrojni gledatelji mogli su vidjeti prekrasan Delićev udarac s dvadesetak metara koji se od vratnice odbio iza leđa nemoćnog Eduarda. Do kraja susreta gosti su pokušavali doći do još jednog pogotka dok su domaćini samo čekali posljednji sučev zvižduk. Dinamovu opuštenost iskoristio je u 89. minuti Cesarec koji je glavom postavio konačnih 3:2.

• ajd14.12.2014. u 23:47
    2804 - kakav uspjeh, ispali su iz EL kolo prije kraja i to iz dosta lagane grupe pošto je Celtic kriminalan ove sezone u Europi.. Šta je uspjeh prvo mjesto u jesenskom dijelu prvenstva koje je ionako neregularno jer Mamić drži pola lige u džepu i sudačku organizaciju.. I to su ljudi prepoznali... [više na forumu]
    ajd
  • bubici14.12.2014. u 21:25
    Pitati ćete opravdano: A GDJE SU NAVIJAČI, NAJBITNIJI ASPEKT SPORTA???
    bubici
  • 280414.12.2014. u 18:11
    Zanimaju me komentari ovakvog uspjeha Dinama. Što će sad reći dežurni kritičari? Istina u Europi nije bilo dobro, s velikom dozom nesreće i slabim centralnim braničima. Tu bi se trebao primjeniti Halilhodžićev recept. On je za smo jednu utakmicu kad je došao u Dinamo sredio šuplju obranu. Valjda je... [više na forumu]
    2804
  • Obrisan korisnik14.12.2014. u 17:24
    Dinamo tare,eto bila je zanimljiva liga cak do proslog kola..mozda kup bude zanimljiviji malo...