Saint-Étienne 3:0 Evian
Evian

Saint-Etienne bez primljenog pogotka 613 minuta, Evian ispraćen „tricom“

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 21.12.2014.

Saint-Etienne ove sezone puca visoko, Zeleni su protiv Eviana došli do pobjede od 3:0 i privremeno se bodovno izjednačili s trećeplasiranim Lyonom. Momčad sa Stade Geoffroy-Guicharda može se pohvaliti s najboljom obranom lige te sa 613 minuta bez primljenog pogotka...

Posljednji je mrežu Saint-Etiennea u prvenstvu zatresao Subašićev Monaco još početkom studenog. Nakon toga, Zeleni su „zaključali“ svoja vrata i nastavili nizati odlične rezultate, a epilog je privremena dioba trećeg mjesta s Lyonom na kraju prvog dijela sezone.

Za kraj uspješne 2014. godine (u kojoj je ipak izostao prolazak skupine Europske lige), Saint-Etienne „tricom“ je ispratio slabašni Evian. Već u prvoj minuti Max Gradel doveo je domaćina u vodstvo, da bi nakon 20 minuta igre bilo 2:0, nakon što je poentirao Ricky Van Wolfswinkel.

Poslije dvije asistencije, prvo ime susreta Max Gradel i sam se upisao u strijelce, postavivši konačnih 3:0 u 65. minuti. Saint-Etienne ostaje u igri za Ligu prvaka, a nakon 19 odigranih kola ima najbolju obranu lige, koja je inkasirala samo 12 pogodaka.