Branimir Korać • subota, 17.01.2015.

Nove pobjede Lyona i Monaca, novi pogodak Lacazettea i čista mreža Subašića - bez iznenađenja u francuskom prvenstvu...

Lyon je učvrstio prvu poziciju na ljestvici pobjedom na gostovanju kod Lensa 2:0. Ponovno je u glavnoj ulozi bio najbolji strijelac Ligue 1 Alexandre Lacazette koji je upisao 20. ovosezonski pogodak i prvi je igrač nakon 1978. godine koje je uspjelo doći do 20 pogodaka za 21 utakmicu.

U 22. minuti Lyon je stigao do vodstva autogolom Jean-Philippea Gbamina koji je nespretno skrenuo loptu u svoju mrežu. Četiri minute kasnije na scenu stupa Lacazette koji sigurno izvodi kazneni udarac dosuđen nakon igranja rukom Boubacara Sylle.

Posljednjeplasirani Caen napokon je stigao do pobjede. Na svom travnjaku pregazio je Reims s 4:1. U 17 prošlih utakmica Caen je upisao samo jednu pobjedu i našao se na dnu ljestvice i ovi bodovi bili su mu vrlo važni. Već u prvih deset minuta domaćin je vodio s 2:0 nakon autogola Robergea i pogotka Privata da bi u 27. Charbonnier smanjio na 2:1. Međutim to je bilo sve od gostiju, Yahia i Koita do kraja susreta samo su povisili prednost i donijeli visoku pobjedu Caenu.

Do pobjede je stigao i Lorient koji je na svojem stadionu svladao Lille s 1:0 zahvaljujući novom pogotku mladog Raphaela Guerreira.

Utakmica puna preokreta odigrana je u Metzu gdje je domaćin poražen 3:2 od Montpelliera. Lucas Barrios junak je gostiju s hat-trickom i ujedno je prvi igrač Montpelliera nakon Oliviera Girouda 2011. godine koji je postigao tri pogotka u jednom susretu.

Monaco je u velikoj mjeri zaslugom Danijela Subašića stigao do četvrtog mjesta na ljestvici nakon što je vrlo loše otvorio sezonu. Subašić je više od 700 minuta bez primljenog gola u dresu Monaca, a Monaco je u ovom kolu svladao Nantes 1:0 golom Bernarda Silve u 73. minuti.