Niko Rukavina • nedjelja, 18.01.2015.

U utakmici punoj prigoda, drugoplasirana momčad francuskog prvenstva, Olympique iz Marseillea, došla je do pobjede nad Guingampom tek u završnici dvoboja, a Rennes i Saint Etienne odigrali su prilično nesadržajnu utakmicu bez pogodaka.

Marseille je teškom mukom svladao neugodni Guingamp. Utakmica je bila vrlo izjednačena sve do samoga kraja kada je u posljednjih šest minuta regularnog dijela Marseille zabio dva pogotka, dobio crveni karton, a u sudačkoj nadoknadi Claudio Beauvue je zabio počasni pogodak za goste s bijele točke.

Marseille je u prvom dijelu nizao prigode, no i Guingamp je imao nekoliko dobrih pokušaja, uključujući i stativu u 32. minuti.

Tvrde goste, Marseille je slomio tek u 84. minuti kada je Mario Lemina nakon mnogo odbijanja iz blizine glavom poentirao za 1:0 svoje momčadi. Samo pet minuta kasnije, u 89., Dimitri Payet je centrirao iz slobodnog udarca, a Andre-Pierre Gignac glavom zabio za konačno rješenje pobjednika.

No, Rod Fanni je u 90. skrivio jedanaesterca i dobio izravni crveni karton, a Beauvue je samo ublažio pobjedu Marseillea.

-

Već 12 uzastopnu ligašku utakmicu momčad Saint Etiennea ne zna za poraz. Danas su u jednoj prilično nezanimljivoj i monotonoj utakmici odigrali 0:0 na gostovanju kod Rennesa.

U prvom dijelu nije zabilježen niti jedan udarac u okvir gola, a u drugom dijelu su obje ekipe postale ipak malo opasnije. Međutim, u cijelom meču, golmani Benoit Costil i Stephane Ruffier morali su samo jednom intervenirati ne bi li sačuvali svoju mrežu.