MAXtv Prva liga, 20. kolo, 06.02.2015, 18:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 300

Niko Rukavina • petak, 06.02.2015.

Jako dobro otvaranje proljetnog dijela sezone priredili su Split i Istra na Parku mladeži. U utakmici u kojoj je palo četiri pogodaka, uz promašeni jedanaesterac Splita, momčadi su podijelile bodove.

Ante Erceg
53'
14
Goran Roce
72'
9
Mate Bilić
72'
Zoran Vulić
10
(do 59')

Igor Pamić

Pamićevi izabranici do 76. minute imali su dva pogotka prednosti, no Zoran Vulić je pogodio izmjenama te je na kraju izbjegao poraz u svojem povratničkom debiju.

Iako su gledatelji mogli vidjeti efikasnu i dobru utakmicu (pogotovo u drugom dijelu) na kraju obje momčadi ne mogu biti 100% zadovoljne konačnim ishodom. Split jer je u dvoboj ušao kao veliki favorit, a Istra jer su imali prednost od dva gola sve do 15 minuta prije kraja utakmice.

Zoran Vulić je svoju momčad izveo u sastavu 4-3-2-1, popularno znanom kao „božićno drve“, u kojem su se našla tri ovozimska pojačanja, od kojih su dvojica došla iz Istre. Tomislav Barbarić zauzeo je mjesto stopera kraj Ante Majstorovića, lijevom stranom ordinirao je Chung Woon, a u sredini je svoje mjesto našao i Slavko Blagojević. Igor Pamić u prvih 11 nije ubacio niti jedno internacionalno pojačanje koje je ove zime „sletjelo“ na Drosinu.

Splitovci su već u 6. minuti imali najbolju moguću šansu. Marko Rog je ušao u kazneni prostor Puljana u kojem ga ruši Šime Gregov za jedanaesterac. Međutim, Sokol Cikalleshi je pucao vrlo loše i Saša Dreven brani kazneni udarac.

Ubrzo je počela padati kiša koja je natopila teren i nije se igrao lijep nogomet. Ipak, u 28. gosti su došli do pomalo iznenađujućeg vodstva. Zvonko Pamić izveo je korner, Neven Vukman je glavom proslijedio loptu do Marina Matoša koji iz blizine poentira za vodstvo Puljana. Do kraja poluvremena nije bilo novih prigoda.

Tek što su igrači istrčali u nastavak utakmice, Puljani su još jednom šokirali domaćine. Strijelac je opet bio Matoš, koji je prevario Majstorovića i pogodio udarcem sa 16 metara.

Ubrzo je Vulić napravio prvu izmjenu, uveo je Antu Ercega umjesto neprimjetnog Miloša Vidovića, a nakon njega i Matu Bilića i Gorana Rocu. Rizik se Vuliću isplatio jer je prvo u 76. Ivan Ibriks smanjio nakon odbijene lopte od Drevena, a deset minuta kasnije Roce je efektno zabio nakon kornera za konačnih 2:2.

• Lucky number 1306.02.2015. u 23:02
    S obzirom u kakvom je stanju bija teren i da u Splitu puše bura, utakmica je bila jako dobra. Tužno je da se već nakon par proljetnih prvenstvenih minuta "proslavlja" sudac sa penalom za Split koji je samo on vidio. Sreća da je Sokol falija jer bi sad umisto o utakmici pričali o tome.