Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale - prve utakmice, 11.02.2015, 15:00 h, Mladina, Stadion Mladina, gledatelja: 1.200

Niko Rukavina • srijeda, 11.02.2015.

Na blatnjavom terenu u Mladini Hajduk je s 3:0 svladao četvrtoligaša i maltene se plasirao u polufinale Hrvatskog kupa...

Zlatko Palčić
26'
9
Nikola Bucković
46'
19
Dražen Domjančić
64'
Damir Petravić
8
(do 68')
5
(do 46')
Hari Vukas

Hajduku je ovo bilo treće gostovanje u Mladini kod Vinogradara. Nakon što su 2004. i 2013. tek nakon produžetaka prošli današnjeg četvrtoligaša, ovaj je put Hajduk puno lagodnije završio gostovanje u mjestu 30 kilometara udaljenom od Zagreba.

Hajdukov privremeni trener Hari Vukas nije mogao računati na nekoliko bitnih igrača, no i takav „krnji“ Hajduk uspio je doći do lagane 3:0 pobjede protiv Vinogradara na terenu na kojem je bilo više blata nego trave.

Hajduk nije igrao bajno. Vodeći pogodak Splićani su zabili u 32. minuti kada je Nikola Vlašić pronašao Edvarda Kouassija za vodstvo Splićana. Osim pogotka, Hajduk je u prvom dijelu stvorio još svega nekoliko poluprigoda od čega je najizglednija bila Antona Maglice, neposredno nakon vodećeg pogotka.

U drugom dijelu, Maglica je u razmaku od samo tri minute riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 67. zabio na asistenciju Avdije Vršajevića, a potom i pospremio jedan odbijanac nakon udarca Kouassija.

Uzvratna utakmica igra se igra na Poljudu, 4. ožujka s početkom u 17 sati.

Četvrtfinale Hrvatskog kupa, prva utakmica

Vinogradar – Hajduk 0:3 (Kouassi 32', Maglica 67', 70')

• Obrisan korisnik11.02.2015. u 20:35
    a penal za vinogradar,crveni hajdukovog igraca,itd?bitno da se kaze da je bilo blato a sudenje katastrofa
  • Obrisan korisnik11.02.2015. u 17:14
    bilo je vrlo bitno naglasiti da hajduk nije igrao bajno na terenu na kojem je više blata nego trave...