Liga prvaka - Skupina B, 9. kolo, 11.02.2015.
Flensburg 31:27 Bešiktaš MOGAZ HT
Bešiktaš MOGAZ HT

Ninčevićevih sedam nedovoljno za slavlje Bešiktaša nakon dobre borbe s Flensburgom

Zvonka Keliš • srijeda, 11.02.2015.

Momčadi Flensburga i Bešiktaša otvorile su nastavak sezone rukometne Lige prvaka te u sklopu devetog kola najelitnijeg europskog rukometnog klupskog natjecanja snage odmjerile u Flens Areni, a nakon dobre i velike borbe pobjeda, kao i novi europski bodovi na koncu su pripali rukometašima Flensburga.

Rukometna Lige prvaka vratila se na europske terene te je njen prvi dvoboj po povratku, u sklopu devetoga kola, donio susret skupine B između Flensburga i Bešiktaša. U uistinu zanimljivom i dobrom dvoboju u Flens Areni turski Bešiktaš hrvatskih rukometaša Ivana Ninčevića i Vedrana Zrnića dobro se držao te je pružao vrlo dobar otpor svom suparniku, no na koncu se kući ipak vraća s tijesnim porazom. Aktualni europski klupski prvak se, pak, pobjedom zadržao na trećem mjestu ljestvice.

Poveli su gosti iz Turske te kratko na startu što je obradovalo lijep broj njihovih navijača u Flens Areni. No, nije trebalo dugo domaćinu da preokrene rezultat u svoju korist te potom i osigura sigurno vodstvo 3:1 koje se ubrzo pretvara u 9:7. Odvaja se potom domaća momčad i na +4 (13:9) kojih postavlja Anders Eggert, no gostujuća se momčad tada još jednom budi te poravnava na 14:14 da bi Thomas Mogensen osigurao domaće vodstvo 15:14 na poluvremenu.

Borbeno je bilo i u nastavku, Bešiktaš još jednom izjednačuje (17:17) te poravnat rezultat održava i u narednim minutama (20:20). Posložio je svoje redove tada Flensburg te je nanovo počeo graditi svoju prednost kako bi se od suparnika odvojio na sigurnu prednost. U samoj završnici domaći rukometaše tako se odvajaju na vrlo dobrih 26:21, a iako se Bešiktaš ne predaje na koncu biva poražen 27:31.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Anders Eggert s osam postignutih pogodaka, sedam je dodao Johan Jakobsson, Mattias Andersson sakupio je 12 obrana, dok je najbolji kod Bešiktaša bio Ivan Ninčević sa sedam golova, Vedran Zrnić zabio je njih tri, a Yunus Özmusul je zaustavio 13 lopti.