Marseille
Marseille 2:2 Reims
Reims

Sportnet • petak, 13.02.2015.

Marseille i Reims podijelili su bodove u prvoj utakmici 25. kola francuske Ligue 1. Domaćin Marseille tako se popeo na drugo mjesto na tablici francuske Prve lige sa 49 bodova, dok je Reims zauzeo 13. mjesto s osvojenih 30 bodova.

De Preville je već u šestoj minuti zadao brige domaćoj momčadi kada je zatresao mrežu Mandande i doveo Reims u prednost. Domaćini imaju priliku izjednačiti rezultat u 25. minuti kada Payet izvodi slobodan udarac, ali Agassa skreće loptu pored vratnice.

Do kraja prvog poluvremena igra se pred vratima Reimsa. Posjed lopte ide u prilog Marseilla, ali obrana gostiju funkcionira odlično. Domaćini ne uspijevaju loptu pospremiti u mrežu unatoč nekoliko dobrih prilika koje su stvorili.

Dominacija domaćina nastavlja se i početkom drugog poluvremena. Gužvu pred vratima Reimsa iskoristio je u 58. minuti Payet koji usmjerava loptu u gol i pogađa za izjednačenje. Marseille prelazi u vodstvo u 69. minuti. Lopta iz kornera putuje preko Gignaca, Payeta sve do Ayewa koji zabija za 2:1.

Gosti su se nakon drugog primljenog gola probudili, jače krenuli u napad i u 90. minuti poravnali rezultat. N'Gog, koji je u igru ušao u 78. minuti, glavom šalje loptu prema golu i trese protivničku mrežu za 2:2.

Ostale utakmice 25. kola igraju se u subotu i nedjelju, a snage će u subotu odmjeriti PSG i Caen, Lens i Evian TG, Lille i Nice, Monaco i Montpellier, Nantes i Bastian te Toulouse i Rennes.