Liga prvaka - Skupina A, 9. kolo, 14.02.2015, 18:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 31:30 La Rioja
La Rioja

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • subota, 14.02.2015.

Rukometaši PPD Zagreba nastavili su ove subote i s natjecanjem u Ligi prvaka koja im je u sklopu devetog kola u zagrebačku Arenu dovela španjolsku Naturhouse La Rioju. Iako su Zagrebaši pred svojim navijačima dobro krenuli u susret te su osigurali sigurnu prednost na poluvremenu, Španjolci bolje ulaze u nastavak, a nakon velike borbe posljednji i pobjednički pogodak po isteku 60. minute postiže Čelica za potvrdu Zagrebova mjesta u osmini finala Lige prvaka.

PPD Zagreb - Naturhouse La Rioja 31:30 (16:13)

9. kolo Lige prvaka
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 9753
Suci: Brunovsky/Canda (Slovačka)

PPD Zagreb: Ivić (9 obrana), Stevanović (2 obrane); Mihić 1, Brozović 2, Stepančić 2, Čelica 3, Šprem, Čorić 1, Šebetić 2, Raković, Horvat 6, Šušnja 2, J. Valčić 6, Mandalinić 1, Vuglač 3, Kovačević 2
Trener: Veselin Vujović

Naturhouse La Rioja: Gomez (9 obrana), Aguinagalde; Sanchez Migallon 1, J. Garcia 3, Jimenez 4, Vigo 4, Garabaya 2, Stenmalm 2, Rocas 2, Cacheda 5, Rodriguez 2, Fernandez 4, J. F. Garcia, Romero 1, Eilert
Trener: Jesus Javier Gonzalez Fernandez

Sedmerci: PPD Zagreb: 2/2; Naturhouse La Rioja: 2/2
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min.; Naturhouse La Rioja: 6 min.

Momčad PPD Zagreba u subotu je otvorila i drugi dio europske rukometne sezone u sklopu čijeg je devetog kola u svojoj Areni Zagreb snage odmjerila sa španjolskim viceprvakom Naturhouse La Riojom. Velika borba stoga se odvijala pred navijačima Zagreba, naime, obje su se momčadi dobrano borile kako bi osigurale osminu finala najelitnijeg europskog klupskog natjecanja. Dobro su se Zagrebaši borili od samoga starta te su prednost sigurno gradili kako bi s vodstvom otišli na predah, a iako La Rioja biva bolja u nastavku susreta, Čelica posljednjim pogotkom po isteku vremena - udarcem preko zida daleko od gola, pri čemu se lopta odbila od protivničke ruke, prevarila vratara i odsjela u mreži - osigurava veliko slavlje vrijedno osmine finala natjecanja.

Trener Veselin Vujović na teren je među vratnice poslao Filipa Ivića, dok su se u prvom napadu našli Zlatko Horvat, Luka Stepančić, Ilija Brozović, Josip Valčić, Duško Čelica te Lovro Šprem, a susret su s tribina odgledali Domagoj Pavlović i Sandro Obranović, dok je na liječenju ostao Tonči Valčić.

Vrlo dobro Zagrebaši otvaraju susret te osiguravaju uvodnih 2:0, a potom i 3:1 da bi Španjolci predvođenim Pablom Cachedom i Luise Felipeom Jimenezom, kao i sigurnim sedmercem Juanina Garcije vrlo brzo stigli na 4:4. Igralo se potom pogodak za pogodak, među vratnicama se iskazuju kako Ivić na jednoj tako i Jorge Gomez na drugoj strani, lagano se tada bude i navijači u Areni, a Horvat i Luka Šebetić to koriste kako bi svoju momčad još jednom odveli na sigurnu prednost (9:5).

Vrijeme je bilo da nakon punih devet minuta bez pogotka Zagrebovu mrežu zatresu i gosti kako bi smanjili svoj zaostatak na minus dva (7:9), no uz nove dobre reakcije Ivića, kao i sigurnog Šebetića, ali i Stipu Mandalinića PPD Zagreb ubrzo odlazi odličnih +5 (12:7). Španjolska momčad dobro se bori i do odlaska na odmor, stiže još jednom i na minus dva (13:15), no da bi se na predah otišlo s domaća tri pogotka prednosti pobrinuli su se kakao vratar Ivić tako i Teo Čorić (16:13).

Loše domaća momčad ulazi u nastavak susreta, a Jimenez, Pedro Rodriguez i Victor Vigo uz dobru obranu Gomeza osiguravaju izjednačenje, ali potom i vodstvo 17:16. Zagrebaši ponovno mnogo griješe, gube lopte i bez ideja i rješenja u napadu dopuštaju svome suparniku da još jednom preokrene rezultat u svoju korist (22:20). Odlazi potom La Rioja i na 24:21, bude se tada Brozović i dokapetan Josip Valčić za Zagrebovih minus jedan (23:24) i slijedi potom velika borba uz igru pogodak za pogodak.

Nešto manje od deset minuta prije samoga kraja Mario Vuglač trese španjolsku mrežu za 26:27, važnu obranu upisuje Ivan Stevanović, no Zagrebov napad ponovno nije siguran i Angel Fernandez vraća La Rioju na +2. Vrijeme je stoga za domaću minutu predaha, bude se i navijači, Vuglač je nanovo siguran za minus jedan, Zagreb pokušava s 5-1 obranom sa Špremom na prednjem, a pogodak za važno izjednačenje 28:28 postiže Čelica pri ulasku u posljednjih pet minuta dvoboja.

Nakon što Zagrebaši presijecaju španjolski napad, Čelica griješi i ne osigurava domaćim rukometašima priliku za pogodak i povratak u vodstvo što, pak, odmah na suprotnoj strani kažnjava Albert Rocas za gostujućih 29:28. Velika borba uz čvrste obrane vodila se do samoga kraja dvoboja koji na koncu završava velikom i važnom pobjedom PPD Zagreba koju pogotkom po isteku 60. minute donosi Čelica za Zagrebovo mjesto među najboljih 16 momčadi Europe.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Zlatko Horvat i Josip Valčić s po šest postignutih pogodaka, Filip Ivić sakupio je devet obrana, Ivan Stevanović dvije, dok je najbolji kod Naturhouse La Rioje bio Pablo Cacheda s pet golova, a Jorge Gomez zaustavio je devet lopti.

• Obrisan korisnik14.02.2015. u 23:56
    Sjajan gol, mislim da je rotacija lopte od bloka prevarila golmana, pa da je zato i to ušlo unutra. Što se tiče igrača koji je podigao razinu, lako je to napraviti kad igraš cijelu utakmicu u napadu, bez potrebne odgovornosti u obrani, pa i zabiš nekoliko golova, ali opet imaš brdo izgubljenih... [više na forumu]
  • narada10814.02.2015. u 21:14
    fala na snimku. Ako se ne varam to je bio neki odbijanac, ili ne? Vrataru koji je već imao drugu kretnju pred noge. Znači ne mora se u rukometu uvijek punom snagom puknuti loptu. A možda će se Zagrebačka publika nakon ovog uspjeha malo misliti da bi bilo ljepo muško bodriti domaću ekipu 60 min., a... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik14.02.2015. u 20:02
    E sta ces, bio sam na svakoj tekmi osim ove i Metalurga i naravno da su obje dobili u zadnjih 60 sekundi.
  • narada10814.02.2015. u 19:59
    A kad se gleda da je igrač koga smo svi blatili u prošlosti podigao razinu u zadnjim nastupima za PPD, tako da je npr. danas dao najviše golova, onda to sve kaže o znanju trenera na klupi.
    narada108
  • narada10814.02.2015. u 19:54
    Di si, Krule kad te narod treba? ;-) . De molim stavi video zadnje minute ili tak nekak. ;-)