Čupić predvodio Kielce do slavlja nad Dunkerqueom, četiri gola Karačića u novoj pobjedi Vardara

Zvonka Keliš, Danijela Lemaić • subota, 14.02.2015.

Subota je u Ligi prvaka donijela nastavak devetog kola, a u prvom susretu dana poljski prvak Kielce na svom je terenu sigurno stigao do slavlja nad francuskim Dunkerqueom, dok je u večernjem terminu do nova dva boda stigla ekipa Vardara koja je bolja bila od još jedne francuske ekipe, Montpelliera.

Vive Tauron Kielce - Dunkerque 36:32 (19:15)

Liga prvaka i njeno deveto kolo ove je subote nastavljeno susretom skupine D između Kielcea i Dunkerquea u kojemu su nakon zanimljive i dobre borbe pobjeda, kao i novi europski bodovi pripali poljskoj momčadi koja je u dvoboj krenula bez Piotra Chrapkowskog, Krzysztofa Lijewskog i Tomasza Rosinskog.

Uz čak četiri Hrvata u početnom sastavu, Marina Šegu među vratnicama te Ivana Čupića, Manuela Štrleka i Denisa Buntića na terenu, domaćin dobro ulazi u susret te upisuje uvodnih 6:5 da bi se do završnice prvog dijela odvojio i na 12:10. Iako gosti pružaju dobar otpor te sigurno pušu za vrat suparniku, domaća momčad sigurno čuva stečeno vodstvo, posebice predvođena raspoloženim Julenom Aguinagaldeom. Do odlaska na odmor poljski prvak tako osigurava vodstvo 19:15.

U nastavku susreta trener Dujšebajev ima priliku za rotaciju gotovo cijele momčadi stoga među vratnice ulazi Slawomir Szmal, a sigurni domaći rukometaši odlaze na 20:15, kao i 25:20. Iako Francuzi tada dolaze na minus tri (22:25), sigurni su još jednom Poljaci koji se odvajaju i na 27:22 te prevođeni hrvatskim krilima Čupićem i Štrlekom do samoga kraja čuvaju stečenu prednost za konačno slavlje 36:32. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Julen Aguinagalde, Karol Bielecki i Ivan Čupić s po šest postignutih pogodaka, Denis Buntić dodao je njih četiri, Manuel Štrlek tri, Marin Šego i Slawomir Szmal sakupili su sedam obrana, dok je najbolji kod Dunkerquea bio Baptiste Butto s pet golova golova, a William Annotel zaustavio je sedam lopti.

Vardar - Montpellier 30:26 (18:13)

Posljednji termin devetog kola Lige prvaka ove subote bio je rezerviran za susret Vardara i Montpelliera, a do slavlja je stigla makedonska momčad koja je time zauzela drugo mjesto na tablici u skupini C.

Susret dobro otvara Vardar koji u šestoj minuti odlazi na +2 (4:2), a francuska ekipa iz minute u minutu bila je za vratom domaćinima. Sredinom prvog poluvremena na makedonskim vratima probudio se Arpad Šterbik koji je pomogao suigračima da dodatno povećaju prednost stoga je u 23. minuti Vardar imao +5 (16:11). Tu razliku domaći igrači uspjeli su zadržati sve do odlaska na odmor kada je bilo 18:13.

Uvodne minute nastavka donijele su nešto bolju igru francuske momčadi koja je smanjila zaostatak na 20:23, a potom zgoditkom Diega Simoneta i na minus dva (23:25). No, probudio se tada Vardar, očvrsnuo obranu te se dodatno odvojio od protivnika da bi po isteku 60. minute osigurao slavlje s četiri pogodaka više (30:26). Najbolji kod Vardara bio je Timur Dibirov s 12 pogodaka, Igor Karačić je dodao njih četiri, Arpad Šterbik je obranio 12 lopti, dok je kod Montpelliera najefikasniji bio Dragan Gajič sa šest zgoditaka, Venio Losert sakupio je šest obrana, a Arnaud Siffert pet.