MAXtv Prva liga, 21. kolo, 15.02.2015, 15:00 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 3.000

Josip Piršljin • nedjelja, 15.02.2015.

Regionalni derbi u Puli završio je podjelom bodova između Istre 1961 i Rijeke. Okršaj zeleno-žutih i bijelih bio je dosta borben, ali s malo prilika za gol što je rezultiralo ishodom bez pogodaka.

Poslije odlične predstave protiv Lokomotive u Kupu, Riječani su doputovali u Pulu na ogled s regionalnim rivalom Istrom 1961. Trener Kek je koristio dosta novih igrača, no ovog puta se njegovi nisu "razmahali". Puljani su se koncentrirali na obranu i ostvarili su zacrtani cilj ne primiti pogodak.

Pamić je nastavio s rotiranjem vratara, ovog puta je na golu bio Brkić, a ispred njega Obšivač i Gregov. Priliku su dobili i novopridošli stranci, od prve minute je igrao Bastos, a kasnije je ušao Lorran. Kek je ubacio čak petoricu igrača koji su ove zime pojačali momčad s Kantride, u prvoj postavi bili su Tomasov, Radošević, Bradarić, Balaj i Alex.

U prvih pola sata igre Rijeka je napravila nekoliko dobrih situacija za pogodak, a u većini je sudjelovao Tomasov. Bivši veznjak Hajduka je bio vrlo aktivan, ali nije uspio pogoditi mrežu Brkića. Do kraja prvog poluvremena još su pokušali Alex i Jugović, no i oni su bili neprecizni.

U nastavku utakmice nastavila je Rijeka više prijetiti, ali bez konkretne završnice. Istra se dobro branila i nije imala prevelikih ambicija prema naprijed. U 77. minuti Riječani su propustili veliku šansu povesti. Jugović je s desne strane ubacio u peterac Istre gdje se našao Balaj, a Albanac je iz blizine pogodio vratnicu.

Do kraja dvoboja na Aldo Drosini više nije bilo većih uzbudljivosti, Istra se zadovoljila bodom, a Rijeka nije imala ideje kako zabiti. Riječani će ostati na drugoj poziciji, dok bi Istrani unatoč osvojenom bodu mogli pasti na diobu zadnjeg mjesta tablice ako Zadar u ponedjeljak iznenadi Dinamo na Maksimiru.