Magdeburg pobjedom u Flensburgu preuzeo treće mjesto Bundeslige

Davor Kovačević • četvrtak, 19.02.2015.

Prvi dio 22. kola rukometne Bundeslige pripao je gostima koji su iz pet utakmica četiri puta proizašli kao pobjednici. Najviše je pažnje privukao derbi Flensburga i Magdeburga, a Gladijatori su uspjeli svladati europskog prvaka i preuzeti treće mjesto.

SG Flensburg-Handewitt – SC Magdeburg 26:30 (12:15)

Velika Magdeburgova serija od deset uzastopnih pobjeda stigla je na najveće iskušenje do sada. Na sjever Njemačke odakle Gladijatori ne pamte pobjedu još od 2010. godine. Velik problemi s ozljedama i igrom Flensburga nisu se osjetili na rezultatima protiv Bešiktaša i Friesenheima, ali Magdeburg je uspio iskoristiti krizu kroz koju prolazi europski prvak i prilično ga udaljiti iz utrke za prvaka Njemačke, a sebe uključiti u istu, iako ne s velikim šansama.

Magdeburg je bolje otvorio susret, poveo s 4:1, ali je deset minuta kasnije Flensburg preuzeo vodstvo (8:6). Od tog trenutka terenom su dominirali gosti, na poluvrijeme odnijeli 15:12 i u 42. minuti povećali na 22:17. Čvrsto su Gladijatori čuvali tu prednost, iako su se u nekoliko navrata ponudili, ali Flensburg nije mogao i nije znao iskoristiti rijetke gostujuće poklone.

Važna karika Magdeburgove pobjede stajala je na vratima. Janick Green obranio je 17 lopti, a u realizatorskom dijelu iznimno raspoložen je bio Weber s deset golova. Andersson je na golu Flensburga imao 11 obrana, a najbolji strijelci domaćina bili su Nenadić i Jakobsson s po pet golova.

FRISCH-AUF! Göppingen – Rhein-Neckar Löwen 22:33 (8:17)

Lokalni derbi Göppingena i Löwena ostao je lišen svake neizvjesnosti i daleko od zanimljivosti koju je trebao ponuditi. Sve zasluge idu raspoloženim rukometašima Löwena koji nisu na neugodnom terenu petoplasirane momčadi Bundeslige napravili krivi korak i ponovno su, zahvaljujući nešto boljoj gol-razlici, preuzeli vrh Bundeslige.

Sve je već bilo odlučeno nakon prvog poluvremena. Löwen je izrazito kvalitetno ušao u utakmicu, krenuo s 5:1, a kod 8:6 napravio seriju od 6-0 koja je potpuno umirila domaćine. Iz minute u minutu nastavka Löwenova prednost je rasla, a u 41. minuti iznosila je za domaćine neugodnih 26:11.

Gensheimer je bio najefikasniji igrač Löwena s devet golova, a s po pet su ga pratili Du Rietz i Petersson. Kod Göppingena tek je Šešum bio na razini šest puta pogodivši mrežu.

Lemgo i dalje ne zna za poraz, Melsungenu dva boda kod Wetzlara

TBV Lemgo – HBW Balingen-Weilstetten 21:21 (12:12)

I nakon šeste utakmica otkako ih je preuzeo Florian Kehrman Lemgo je ostao neporažen. U pravoj borbenoj i neizvjesnoj utakmici remizirali su s Balingenom, a koliko je utakmica bila izjednačena reći će i podatak da je najveća prednost na utakmici bila dva razlike. Prvo ona gostujuća od 14:12 iz 32. minute, pa Lemgova 20:18 iz 52. minute. Ostali su domaćini bez gola sedam minuta, Balingen je izjednačio na 21:21 20 sekundi prije kraja, a posljednji napad domaćina ostao je nerealiziran.

HSG Wetzlar – MT Melsungen 29:31 (14:14)

Izjednačeno i neizvjesno bilo je i u Wetzlaru gdje je Melsungen uzeo puni plijen. Poveo je Wetzlar u 22. minuti s 12:8, ali ga je mali pad u završnici poluvremena koštao ispuštanja prednosti. Poravnao je Melsungen na 14:14, a onda nakon igre gol za gol dvije minute prije kraja prvi put poveo s dva razlike (29:27) što se pokazalo dovoljnim za dva boda.

TSV Hannover-Burgdorf – Füchse Berlin 26:31 (10:10)

Problemi s ozljedama i dalje nisu napustili Hannover-Burgdorf, a najnovija momčad koja je to iskoristila bio je Füchse. 35 minuta domaćini su pratili gostujući ritam, a onda je uslijedio njihov pad. Nakon 13:13 Füchse se u 15-ak minuta odlijepio na +9 (25:16) i mirno priveo utakmicu kraju.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913