Cesson Rennes 25:29 Tremblay en France Handball
Tremblay en France Handball

Tremblay gostujućom pobjedom preskočio Batinovićev Cesson na ljestvici

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.02.2015.

U posljednjem susretu 16. kola LNH sastale su se dvije momčadi iz sredine ljestvice, a Tremblay je odnio pobjedu u gostima kod Cessona u Rennesu te ga tako preskočio na ljestvici...

Susjedi na ljestvici, momčadi Cessona i Tremblaya, zaključili su 16. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Kao pobjednici na kraju su iz susreta izašli gosti koji su slavili s 29:25.

Ova pobjeda Tremblayu je donijela i napredak na ljestvici te je preskočio upravo momčad Cessona od kojeg sada ima bod više.

U zanimljivom dvoboju Tremblay je odličnim otvaranjem drugog poluvremena stigao do prednosti i otvorio si put prema prolazu.

Nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu gosti su vodili s visokih 25:18 i izgledalo je da su riješili pitanje pobjednika, ali Cesson nije posustao.

Uspio je domaćin doći do smanjenja zaostatka i pet minuta prije kraja golom Romaina Briffea smanjio je na 26:25 da bi tu stao i gosti s tri gola u završnici ipak otišli do pobjede.

Aljoša Rezar kod pobjednika je upisao 14 obrana dok je prvi strijelac s pet golova bio Mađar Barna Putics. Kod domaćina pet pogodaka postigao je Maxime Derbier, a Damir Batinović bio je trostruki strijelac uz tri promašaja.