Liga prvaka - Skupina A, 10. kolo, 19.02.2015.
Kiel 33:22 Meškov Brest
Meškov Brest

Meškov Brest nastup u Ligi prvaka zaključio porazom od Duvnjakova Kiela

Danijela Lemaić • četvrtak, 19.02.2015.

Njemački prvak ovog je četvrtka zaključio grupni nastup u Ligi prvaka, naime, u sklopu desetog kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja ugostio je Meškov Brest nad kojim je uvjerljivo slavio. Tako je Kiel dodatno učvrstio prvu poziciju skupine A koju je zatvorio s devet pobjeda i jednim porazom, onim od PPD Zagreba, a bjelorusku momčad ostavio je bez daljnjeg natjecanja.

Posljednje, deseto kolo rukometne Lige prvaka ovog je četvrtka nastavio njemački Kiel koji je u svojoj Sparkassen Areni dočekao momčad iz Bjelorusije. Njemački prvak bio je apsolutni favorit susreta, ali bjeloruska ekipa nadala se kako možda može pomrsiti račune domaćinu te tako osigurati mjesto u osmini finala natjecanja. No, pred kraj prvog dijela Kiel je pokazao nadmoć te srušio snove Meškov Bresta što je, pak, osiguralo prolaz u daljnju fazu natjecanja Naturhouse La Rioji.

Meškov je dobro krenuo u susret te na gostovanju u Njemačkoj poveo 2:0. Na dobro otvaranje gostiju Kiel je odgovorio s tri laka pogotka za prelazak u vodstvo 3:2, da bi Marko Vujin to povećao na +2 (4:2). Momci Željka Babića nisu se predali te su rezultat poravnali na 4:4, a da se njemačka ekipa dodatno ne odvoji te da Meškov Brest održava igru u egalu pobrinuo se vratar Ivan Pešić koji biva vrlo raspoložen na golu. Izjednačena igra zadržala se sve do 20. minute utakmice kada pri rezultatu 10:10 Kiel prebacuje u višu brzinu, čvrstom obranom razoružava bjeloruski napad te stvara seriju 5-0, a do odlaska na odmor vodstvo Kiela tako se povećalo na 17:11.

U nastavku utakmice Meškov nije imao snage smanjiti zaostatak i sustići protivnika, naime, njemačka ekipa iz minute u minutu podizala je tempo igre te je predvođena Vujinom i Filipom Jichom nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu stvorila prednost +11 (23:12). Sa sigurnom pobjedom u rukama igrači Alfreda Gislasona dvoboj su mirno priveli kraju, a do posljednjeg sučeva zvižduka Bjelorusi su smanjili rezultat tek na 22:33.

Kod Kiela je najbolji bio Marko Vujin sa šest pogodaka, Domagoj Duvnjak zabio je dva, dok je vratarski tandem Sjöstrand-Palicka sakupio 18 obrana. U redovima Meškov Bresta istaknuo se Nikola Manojlović s četiri zgoditka, Ljubo Vukić mrežu je zatresao jednom, Ivan Karačić se nije upisao u listu strijelaca, a čuvar mreže Ivan Pešić obranio je 16 protivničkih napada.