Nice
Nice 0:1 Monaco
Monaco

Sportnet • petak, 20.02.2015.

Monaco je pobijedio Nicu u gostima završivši utakmicu s igračem manje. U završnici prvog dijela ostao je bez Abdennoura zbog prekršaja na Genevoiu, ali unatoč tome uzeo je tri boda u 85. minuti pogotkom Silve.

Obje momčadi igrale su u prvom poluvremenu dobro u fazi obrane i lopte upućene prema golu nisu dirale mrežu. Omjer snaga bio je podjednak, a na predah se otišlo rezultatom 0:0.

Igrale su se tri minute nadoknade u prvom poluvremenu, kada je Abdennour dobio izravni crveni karton i morao u svlačionicu. U borbi za loptu, kopačkom je naletio na Genevoia i udario ga u desnu natkoljenicu. Sudac nije dvojio i poslao je Abdennoura van iz igre, a Monaco je osudio na deset igrača u drugom poluvremenu.

Usprkos igraču manje, Monaco je u drugom poluvremenu nakon nekoliko stvorenih prilika za pogodak, konačno u 85. minuti prešao u vodstvo. Silva, koji je u igru ušao u 58. minuti precizno šalje loptu s ruba šesnaesterca u mrežu Hassena.

Domaćini su se trudili poravnati rezultat nakon primljenog pogotka, ali svaku loptu upućenu u protivničku mrežu obranio je Subašić i utakmica je završila u korist Monaca.