MAXtv Prva liga, 22. kolo, 21.02.2015, 17:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.000
Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Miro Grgić
Zadar
Zadar
0:1 Zagreb
Bernardo Matić 8'
Zagreb

Pogotkom u osmoj minuti Matić Pjesnicima donio prvo slavlje u Zadru nakon 1999. godine

Mihaela Bradovski • subota, 21.02.2015.

Nakon minimalnog slavlja nad Slaven Belupom nogometaši Zagreba stigli su do druge pobjede u proljetnom dijelu sezone. Zadarski susret odlučen je u osmoj minuti, a strijelac jedinog pogotka bio je Bernardo Matić...

Ivica Jurkić
29'
18
Vlatko Blažević
62'
21
Tonći Mujan
69'
Edin Šehić
80'
99
Bruno Boban
84'

Dražen Medić

U utakmici s malo čiste igre, s mnoštvom prekida i gotovo ništa kvalitetnih akcija nogometaši Zagreba stigli su do minimalne pobjede na terenu Stanova. Trenutak odluke dogodio se u uvodnim minutama susreta, točnije u osmoj minuti. Krovinovićev pokušaj završio je u bloku, a nakon Bevabovog ubacivanja iz kuta mrežu Zadrana s druge stative trese Bernardo Matić.

Zagrebov defenzivni veznjak zaigrao je od prve minute umjesto kartoniranog Stepčića te se pokazao čovjekom odluke, ali i čovjekom koji je Zagrebu nakon svibnja 1999. godine donio prvu gostujuću pobjedu u Zadru.

Prije samog zgoditka oba sastava imala su po jednu priliku, Bevab je u petoj minuti pucao pored gola, a dvije minute kasnije Ikić puca iznad vrata nakon slobodnog udarca s lijeve strane. Zadrani su dobru priliku imali i nakon 14 minuta igre kada nakon indirekta Ješe šalje loptu u gužvu, ali Zagrebova obrana uspijeva blokirati i ukloniti opasnost.

Unatoč domaćih 71 posto lopte u nogama prilike koje je momčad Igora Štimca imala nisu predstavljale opasnost po Dominika Livakovića. U 28. Pešić pokušava iz daljine, lopta tada odlazi pored gola, a iznad vratnice je šalje Mišić u 35. minuti. Točno na kraju prvog poluvremena nakon puno petljanja u kaznenom prostoru gostiju Musa uspijeva izbiti u aut.

U nastavku još manje gledljivog nogometa, Zadrani su i dalje držali loptu u svom posjedu no bez konkretnih poteza, a možda i najbolju priliku za poravnanje propustili su u sudačkoj nadoknadi. Banović je na ubacivanje Terkeša puca iznad gola. Što se gostujućih nastojanja tiče, koncentrirani na visoko branjenje najizgledniju priliku imali su u 61. minuti kada nakon prekida Bevaba Ješe čisti iz pada.

Zagreb se ovom pobjedom učvrstio na petoj poziciji, za četvrtoplasiranim Hajdukom zaostaje dva boda dok se pred Zadranima nalaze veliki izazovi u pokušaju bijega sa samog začelja.

• Obrisan korisnik21.02.2015. u 22:15
    Očito protiv Lokomotive je bio samo loš dan Zagreba. Ovo je vrijedna pobjeda Zagreba i više nisu iznenađenje lige već konstanta zato što nikako da padnu. To jest da gube utakmice u nizu.