MAXtv Prva liga, 22. kolo, 22.02.2015, 17:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 300

Niko Rukavina • nedjelja, 22.02.2015.

U posljednjoj utakmici 22. kola MAXtv Prve lige, RNK Split i Rijeka podijelili su bodove na vrlo teškom terenu u Parku mladeži. Rijeka je bila bliže pobjedi budući da je promašila jedanaesterac i pogodila vratnicu...

Mario Kvesić
23'
14
Goran Roce
46'
10
Ante Erceg
69'
Matjaž Kek

Nogometaši Splita nisu uspjeli slaviti niti u desetoj uzastopnoj utakmici u HNL-u. No, na kraju mogu biti zadovoljni bodom protiv Rijeke koja je osim propuštenog kaznenog udarca, imala još nekoliko vrlo dobrih prigoda.

Utakmica je odigrana u vrlo teškim uvjetima budući da je u Splitu u nedjelju palo kiše koliko prosječno padne u cijeloj veljači. Ipak, sat i pol prije utakmice, dogovoreno je kako će se dvoboj odigrati, usprkos jako lošem stanju travnjaka.

Prva šansa pripala je Riječanima. U 8. minuti Sharbini je pucao u dalji kut Splitovog gola, no Zagorac je obranio udarac, a lopta se potom odbila do Balaja koji puca pokraj gola. Teren je bio dosta sklizak što je sprječavalo igrače obje momčadi da bolje reagiraju u završnici.

U 22. Split je imao veliku šansu preko Galovića koji je pucao glavom s pet metara, no Prskalo je obranio. Tri minute kasnije, dosuđen je penal za Rijeku nakon što je Glavina igrao rukom u svojem kaznenom prostoru. Međutim, Balaj je pucao jako, ali previsoko i nije uspio realizirati najveću prigodu za Rijeku u prvih 45 minuta utakmice.

Riječani se nisu ni snašli, a Split je u 27. došao do vodstva. Belle je ubacio, a s lijeve strane utrčao je Kvesić (koji je četiri minute ranije ušao umjesto ozlijeđenog Ibriksa) i zabio iz blizine za vodstvo domaćih.

Početkom nastavka Cikalleshi se našao u dobroj prigodi da udvostruči vodstvo, no Prskalo je dobro reagirao. U 56. Belaj se iskupio za promašeni jedanaesterac i izjednačio glavom na centaršut Tomečaka.

Rijeka je ubrzo mogla doći do potpunog preokreta no Sharbinijev udarac završio je na vratnici. Do kraja utakmice Riječani su još dva put opasno zaprijetili preko Balaja i Tomasova, no na kraju su i na drugom ovogodišnjem gostovanju ostali bez pobjede.

• Obrisan korisnik22.02.2015. u 19:40
    u 20. minuti jugović pada preko klizečeg zagorca , sharbini daje gol , a tupavi mlakar poništava zbog simuliranja jugovića ?!