Liga prvaka - Skupina A, 10. kolo, 22.02.2015, 19:00 h
Metalurg Skoplje 20:22 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb teže od očekivanog stigao do slavlja nad Metalurgom

Danijela Lemaić • nedjelja, 22.02.2015.

Rukometaši PPD Zagreba ove su nedjelje odigrali posljednji susret po skupinama Lige prvaka uoči osmine finala natjecanja, a u sklopu desetog kola gostovali su u Skoplju kod Metalurga. Oslabljena i mlada makedonska momčad dobro se borila, ali nije imala snage do kraja pomrsiti planove Zagrebašima koji su slavljem dodatno učvrstili treću poziciju na ljestvici.

Metalurg - PPD Zagreb 20:22 (10:12)

Liga prvaka, 10. kolo
SKOPLJE - Boris Trajkovski, Gledatelja: 3000
Suci: Pavičević/Ražnatović (Crna Gora)

Metalurg: Mitrevski (13 obrana), Misovski; Ojleski, Madjovski 2, Kosteski, Manaskov, Buvinić 6, Kukoski 1, Neloski 2, Kristevski, Madjovski 2, Talevski, Velkovski, Peševski 2, Djukić 2, Stojanović 3
Trener: Lino Červar

PPD Zagreb: Stevanović (2 obrane), Ivić (12 obrana); Mihić 1, Brozović 3, Stepančić 3, Čelica 1, Šprem, Šebetić, Raković 2, Horvat 5, Šušnja 4, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 2, Vuglač, Kovačević 1
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Metalurg: 3/5; PPD Zagreb: 5/5
Isključenja: Metalurg: 2 min.; PPD Zagreb: 6 min.

PPD Zagreb protekle je subote pobjedom nad Naturhouse La Riojom osigurao osminu finala Lige prvaka nakon dvije godine, a ove nedjelje je u goste stigao kod Metalurga iza kojeg je, pak, teško razdoblje. Naime, iz kluba je otišla većina igrača, dok je Lino Červar redove popunio s brojnim mlađim igračima, ali i Hrvatom Markom Buvinićem koji je stigao iz Poreča. Druga makedonska ekipa u Ligi prvaka nalazi se na posljednjem mjestu tablice skupine A stoga Zagrebaši nisu imali pretežak posao u Skoplju te su u dvorani Boris Trajkovski stigli do šestog ovosezonskog slavlja, iako je domaćin pružio uistinu dobar otpor.

U prvi napad trener Veselin Vujović poslao je Zlatka Horvata, Josipa Valčića, Luku Stepančića, Iliju Brozovića, Stipu Mandalinića i Antonija Kovačevića, dok se među vratnicama našao Filip Ivić.

Zagreb je krenuo odlično u susret, naime, prvi napad realizira Stepančić za 1:0, a hrvatski rukometaši odličnom 5-1 obranom zaustavljaju Metalurgov napad. Vezao je na to Stepančić još jedan pogodak, a nakon njega sigurni bivaju Horvat i Mandalinić s linije sedam metara za 4:0. Makedonski sastav bio je bez gola punih deset minuta, a post od pogodaka prekida Buvinić koji zabija za 1:4, a nakon obrana vratara s obje strane novi član Metalurga koji je stigao iz Poreča smanjuje zaostatak ekipe na 2:4. Zagrebaši nisu ništa prepustili slučaju te su dodatno pojačali tempo stoga u 15. minuti imaju +5 (7:2).

Dobra igra zagrebačkih Lavova nastavila se sve do 25. minute utakmice kada je u redove PPD Zagreba stigao pad koncentracije što su, pak, domaći igrači vrlo dobro iskoristili za smanjenje zaostatka. Naime, na 7:10 smanjuje Žarko Pešovski, dok potom protivničku mrežu tresu Buvinić i Darko Djukić za minimalnih 10:11. Iako je Metalurg imao priliku za izjednačenje, a da se na odmor ne otiđe pri minimalnoj razlici pobrinuo se Horvat koji zabija za 12:10.

Uvodne minute nastavka donijele su dobru igru Metalurga koji preko Bojana Madjovskog izjednačava na 12:12. Opustili su se momci Veselina Vujovića i dopustili da pomlađeni domaćin bude u egalu prvih 12 minute igre, a onda u 43. minuti put do mreže pronalazi Kovačević koji odvodi Zagreb na +2 (15:13). Nanizali su potom domaći rukometaši nekoliko greška u napadu što dobro iskorištavaju Zagrebaši koji mini serijom 2-0 odlaze na 17:13.

U posljednjih deset minuta susreta PPD Zagreb ponovno ulazi s dozom nervoze stoga Metalurg uspijeva preko Milorada Kukoskog poravnati rezultat na 18:18. Bio je to pokazatelj za Zagrebovog stratega da pozove minutu odmora, a nakon time-outa hrvatski rukometaši posložili su redove te stvorili seriju 4-0 za 22:18. Do isteka 60. minute Metalurg je uspio tek smanjiti zaostatak na 20:22.

Zagreb je do slavlja vodio Zlatko Horvat s pet pogodaka, dok je njih četiri upisao Leon Šušnja. Na vratima je Filip Ivić sakupio 12 obrana, a Ivan Stevanović dvije. U redovima Metalurga istaknuo se Marko Buvinić sa šest zgoditaka, tri je dodao Radoslav Stojanović, a vratar Nikola Mitrevski obranio je 13 lopti.