MAXtv Prva liga, 23. kolo, 28.02.2015, 17:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.000
Slaven Belupo

Kardum zatvorio vrata na Kantridi, lijep pogodak Alexa Rijeci donio bod protiv Slavena

Sportnet • subota, 28.02.2015.

Rijeka i Slaven Belupo podijelili su bodove na Kantridi, a tome je svakako pridonio vratar Farmaceuta Kardum, koji je branio nemoguće. Gosti iz Koprivnice su poveli prvi, pogotkom Parlova, a samo dvije minute kasnije izjednačio je Alex.

Statistika i domaći teren išli su u prilog Kekove momčadi, ali Slaven Belupo se nije dao omesti u svojoj igri i zapisao je još jednu neriješenu utakmicu s Rijekom.

Rijeka je mogla povesti već u petoj minuti utakmice, ali pogodak Alexa bio je poništen zbog prekršaja u napadu. Domaćini su nametnuli svoju igru i agresivno krenuli po pogodak, ali prvi su mrežu tresli gosti.

Farmaceuti su, naime, iz prve opasnije akcije prešli u vodstvo. Mirić je dodao Mišiću pred kojeg je izašao riječki vratar Prskalo. Mišić je tada vidio slobodnog Parlova, dodao mu loptu, a Parlov je pucao u prazan gol i zatresao mrežu u 31. minuti.

Sreća Koprivničanaca nije dugo potrajala jer je Alex izjednačio dvije minute kasnije. Nalazio se ispred šesnaesterca i vrlo lijepo pucao u gornji lijevi kut. Kardum nije uspio zaustaviti loptu i domaćini su poravnali rezultat.

U drugom poluvremenu Rijeka je i dalje dominirala na terenu, ali svaki udarac upućen prema vratima Slavena, Kardum je obranio. Josip Mišić pogodio je u 73. minuti okvir gola, a s druge strane potom je Petar Mišić iz protunapada propustio stopostotnu šansu pred Prskalom.

Obrambena igra gostiju rezultirala je podjelom bodova na Kantridi, a u prilog Farmaceutima svakako su išle čvrste ruke njihovog vratara koji je zaustavio svaku loptu pred svojim vratima.