Sportnet • subota, 28.02.2015.

Prva na popisu subotnjih utakmica u francuskoj Ligue 1 bila je utakmica Lillea i Lyona. Lille je iznenadio u drugom poluvremenu, izjednačio i prešao u vodstvo pogocima Gueyea i Lopesa dok je jedini pogodak za goste postigao Tolisso.

Lille je na domaćem terenu uzeo sva tri boda u utakmici protiv Lyona. Iako se u prvom poluvremenu činilo kako će Lyon odnijeti pobjedu, u drugom poluvremenu domaćini su iznenadili.

Već u trećoj minuti utakmice Lyon dolazi u minimalnu prednost. Fekir je izveo udarac iz kuta i usmjerio loptu prema Tolissu koji ju je pospremio u mrežu.

Gosti su dominirali na travnjaku ostatak prvog poluvremena, ali unatoč dobroj igri Lyona, momčad Lillea stvorila je nekoliko dobrih prilika za pogodak. Nije ih realizirala, ali u drugom poluvremenu mrežu su tresli dva puta.

U 56. minuti Lille je izjednačio. Protivnička momčad nije se ni snašla, a Gueye je nekoliko metara od gola, na asistenciju Lopesa, poravnao rezultat na 1:1. Nastala je opća euforija na stadionu, a Gueye je uletio među navijače kako bi proslavio pogodak.

Četiri minute kasnije Lopes dovodi domaćine u vodstvo. Corchia mu dodaje loptu, a Lopes s ruba šesnaesterca puca u donji lijevi kut, trese mrežu za 2:1 i odvodi Lille do pobjede.

U ostalim utakmicama francuske prve lige Bordeaux i Reims podijelili su bodove, a strijelci su bili Kiese Thelin za domaćine i Charbonier za goste. Rennes je u gostima dobio Lens, a jedini pogodak postigao je Doucoure.

Lorient je na domaćem terenu pobijedio Bastiju rezultatom 2:0. Mrežu su tresli Bellugou i Bruno. Metz i Evian TG utakmicu su završili rezultatom 1:2. Evian je pobijedio zahvaljujući autogolu Carrassa i pogotku Suna, a jedini pogodak za domaćine postigao je Sarr.

Toulouse i Saint Etienne odigrali su neriješeno. Pogodak za Toulouse postigao je Akpa Akpro, a za Saint Etienne Gradel.