Sportnet • nedjelja, 01.03.2015.

Monaco i Paris Saint Germain završili su utakmicu bez pogodaka. Parižanima je nedostajao Ibrahimović, a spas Monaca bio je hrvatski vratar Subašić koji je gostima zatvorio svoja vrata.

Paris Saint Germain je utakmicu protiv Monaca odigrao bez Ibrahimovića, a napad je umjesto njega predvodio Cavani. Švedski reprezentativac nedostajao je u igri, a suspendiran je s dvije utakmice zbog grubog starta nad igračem Saint Etienna Hamoumom.

Priliku za vodstvo PSG je imao u 16. minuti. Cavani je ušao u šesnaesterac i pucao prema sredini gola, ali udarac je obranio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić. Na predah su otišli bez pogodaka.

Gosti su u drugom poluvremenu nastavili prijetiti vratima Monaca. U 63. minuti Pastore se našao sam ispred Subašića. Pucao je, ali lopta je otišla pored vratnice i rezultat je ostao isti.

Svježinu u igru domaćina unio je Berbatov, koji je u 66. minuti u napadu zamijenio Martiala. Iako su domaćini krajem utakmice znatnije prijetili obrani Parižana, nisu postigli pogodak.

Utakmica je završila rezultatom 0:0, a PSG nije uzeo važna tri boda s kojima bi prestigao Lyon na tablici francuske Ligue 1.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice 27. kola francuske Prve lige. Nice je izgubila u gostima od Montpelliera rezultatom 1:2. Jedini pogodak za goste postigao je Bautheac s bijele točke, dok su za domaćine pogađali Dabo i Barrios.

Nantes je na domaćem terenu svladao Guingamp rezultatom 1:0. Strijelac je bio Bammou u 68. minuti. Guingamp je imao priliku poravnati rezultat u dvije minute nadoknade jer su domaćini ostali s desetoricom igrača. Vizcarrondo je dobio crveni karton u 90. minuti i izašao iz igre, ali gosti to nisu iskoristili i tri boda pripala su Nantesu.

• signum_temporis02.03.2015. u 00:30
    Gledam malo tablicu i broj postignutih i primljenih golova. Monaco je 4. na tablici i ima najmanje primljenih golova (19) u cijeloj ligi, ali s druge strane samo 4 kluba su postigla manje golova od njega. Što pokazuje da ima vrlo dobru defanzivnu liniju, ali napadački je inferioran većini klubova u... [više na forumu]