Neočekivani rezultati obilježili prvo proljetno kolo drugoligaške sezone

Davor Mikulić • ponedjeljak, 02.03.2015.

Tijekom vikenda koji je za nama odigrano je prvo proljetno kolo drugoligaške sezone. Zanimljivo, niti jedan od vodeća četiri kluba nije uspio upisati pobjedu. Gorica je poražena na svom terenu od Imotskog, a remizirali su Inter, Cibalia i Sesvete. Važne bodove upisali su tek Imotski i Bistra...

Prvo proljetno kolo, 19. po redu, otvoreno je u petak kada je u goste Gorici stigao Imotski. Vodeća momčad prvenstva prema svemu je bila veliki favorit, a u trećoj minuti kada je Matija Dvorneković pogodio za domaću prednost, ništa nije ukazivalo na krajnji ishod. Međutim, već do odlaska na predah, točnije tri minute prije kraja poluvremena, rezultat na početak vraća Dalibor Mandarić.

Gostujući igrači u nastavku su puno bolje stajali na terenu, a dobru igru okrunili su u 76. minuti kada su stigli do pogotka koji je bio vrijedan pobjede. Za njega se pobrinuo 19-godišnji Filip Faletar, igrač koji je dvadesetak minuta dobio priliku s klupe.

Tom su se rezultatu razveselili u Vinkovcima gdje je Cibalia dočekala Rudeš i nadala se slavlju, uzvratu gostima za 3:0 poraz iz jesenskog dijela, ali i smanjenju zaostatka za Goricom. I Vinkovčani su poveli, u 25. minuti preko Jakova Puljića koji neometan nije imao težak zadatak. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Međutim, tek tri minute igre u drugom dijelu susreta bile su dovoljne gostima da iskoriste loš ulazak domaće momčadi. Tomislav Baltić je bio strijelac, Rudeš je posljednjih desetak minuta odigrao bez isključenog Lovre Šćrbeca. Niti to nije pomoglo sastavu Siniše Sesara koji nikako nije uspijevao iskoristiti niti jednu od svojih prigoda.

Pobjedi su se nadali i igrači Intera koji su u proljetni dio ušli s manjim zaostatkom za Goricom nego Cibalia. Njih je čekalo gostovanje u Sisku, a domaća Segesta uspjela je dohvatiti jedan bod. Oba pogotka gledatelji su vidjeli u drugom dijelu susreta.

Do prednosti su stigli gostujući igrači preko Tomislava Mazalovića koji je vratara Malenicu matirao u 53. minuti. No, Segesti je potrebno bilo samo trinaest minuta da poravna rezultat, sto se na kraju pokazalo i konačnim ishodom. 1:1 postavio je Matej Dumbović.

Jedina momčad koja je upisala sva tri boda na svom terenu bila je Bistra kojoj je za to bio dovoljan samo jedan pogodak. Njihova prepreka zvala se Hrvatski dragovoljac koji je tako dopustio svom domaćinu da smanji zaostatak i borbu za ostanak, odnosno ispadanje učini još zanimljivijom. U prvom su dijelu mreže mirovale, a pogodak je stigao u 47. minuti kada je Dražen Pilčić nadmudrio vratara Vidakovića.

Samo jedan susret ovog kola završio je bez pogodaka, a odigrao se u Lučkom gdje je domaćin uspio zadržati trećeplasirane Sesvete. Ovim su remijem igrači Lučkog prekinuli i niz od tri poraza.

U idućem kolu izdvajaju se dva susreta, a snage će međusobno odmjeriti prve četiri momčadi. Inter će ugostiti Cibaliju, dok Gorica putuje u Sesvete. Dugopolje, koje je u 19. kolu bilo slobodno, dočekuje posljednjeplasirano Lučko, Dragovoljac Segestu, a pauzira Rudeš.