Toulouse
Toulouse 1:6 Marseille
Marseille

Sportnet • petak, 06.03.2015.

Nemoćna momčad Toulousea izgubila je na domaćem travnjaku od Marseillea rezultatom 6:1. Poraz domaćina bio bi možda lakši da nije bilo autogola, Moubandje je u 20. minuti neoprezno zatresao vlastitu mrežu...

Marseille se nakon jedne izgubljene i tri neriješene utakmice probudio i potopio Toulouse. Na predah su gosti otišli s velikom prednošću, visokih 4:0, a pad Toulousea počeo je već u drugoj minuti pogotkom Batshuayija.

Batshuayi je bio u dvoboju s Kana-Biyikom, uspio se osloboditi i poslao je oštru loptu sa 17 metara prema vratima Bouchera. Gosti su do povećanja vodstva čekali samo četiri minute kada su izveli slobodan udarac, lopta se odbijala nekoliko puta, a gužvu i neopreznost domaće momčadi iskoristio je Aloe koji je povećao vodstvo na 2:0.

Utakmicu će sigurno pamtiti stoper Toulousea, Moubandje koji je u 20. minuti zabio autogol. U želji da spasi mrežu nakon udarca Ayewa, Moubandje neoprezno šalje loptu u vlastitu mrežu i gosti odlaze u prednost od tri pogotka.

Visokih 4:0 postavio je ponovno Batshuayi u 44. minuti. Nalazio se u šesnaestercu, Ocampos mu je dodao loptu te pronašao rupu u obrani i pogodio za visoko vodstvo gostiju.

Rezultat je u korist domaćina smanjio Ben Yedder. U 77. minuti pogodio je za 4:1. Dotrčao je ispred Mandande, Trejo mu je poslao odličnu loptu, a Ben Yedder ju je usmjerio kroz noge gostujućeg vratara.

Gosti minutu kasnije tresu mrežu Bouchera. Ayew je pogodak čekao do 78. minute kada se, zaboravljen, našao sam ispred domaćeg vratara i odveo Marseille na visokih 5:1.

Nije ostalo na tome, pogodak za 6:1 protiv svoje bivše momčadi postigao je Gignac. Našao se u šesnaestercu i poslao loptu u donji desni kut.

Igrači Toulousea dugo će pamtiti ovu utakmicu, a nova tri boda kući je odnio Marseille i trenutno zasjeo na drugo mjesto na tablici francuske Ligue 1 s osvojena 53 boda. U subotu će na teren istrčati PSG, koji će preko Lensa probati prestići Marseille.