MAXtv Prva liga, 24. kolo, 07.03.2015, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.495
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Igor Krmar (Zagreb), Saša Fegeš (Nedelišće), Ivan Vučković (Zagreb)
Dinamo
Dinamo
Angelo Henriquez 28', 43'
2:0 Zagreb
Zagreb

Ante Dubravac • subota, 07.03.2015.

U prvom susretu 24. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Zagreb. Domaćini su bez većih problema došli do pobjede čime su prvi puta ove sezone savladali goste iz Kranjčevićeve.

Bruno Boban
57'
8
Alen Jurilj
77'
19
Matias Šulc
90'
Dražen Medić

Zbog velikog broja ozlijeđenih igrača te problema s kartonima domaći strateg Zoran Mamić od prve je minute priliku pružio mladom Borni Sosi koji je zauzeo poziciju na lijevom beku.

Obje momčadi u susret su ušle poprilično usporeno te se igra odvijala uglavnom na sredini terena, a prvu priliku imao je Muić čiji udarac je otišao visoko preko vrata. U 26. minuti Boban je prošao po lijevoj strani i poslao povratnu loptu, međutim Šimunović u posljednji trenutak blokira udarac.

Samo dvije minute kasnije Dinamo je poveo. Matel je pronašao Henriqueza koji iz blizine lijepo pogađa za 1:0. Zagreb je uglavnom pokušavao preko Bobana koji je stvarao dosta problema domaćoj obrani, ali je uvijek nedostajalo malo koncentracije u završnici. S druge strane pokušao je Ademi, ali je udarac otišao pokraj vratnice

U samoj završnici prvoga poluvremena novi pogodak domaćina. Sosa je centrirao s lijeve strane, Ćorić je primirio loptu i spustio za Henriqueza koji lijepo pogađa pokraj nemoćnog Livakovića.

I drugu Dionicu susreta Dinamo je otvorio prilikom kada je pobjegao Fernandes, ali nije pronašao Henriqueza, a nešto kasnije nakon solo prodora Livakovića je testirao i mladi Fiolić.

Nakon toga utakmica potpuno izgubila ritam te su malobrojni gledatelji mogli gledati rastrganu igru obje momčadi s puno pogrešaka, a vratari su bili gotovo bez ikakvog posla.

U idućem kolu Zagreb dočekuje Split, dok Dinamo gostuje na Poljudu kod Hajduka.

• Obrisan korisnik07.03.2015. u 20:54
    Nego, zakaj je poništen Stepčićev gol kod 1:0 za Dinamo. Ima neki razlog?
  • Obrisan korisnik07.03.2015. u 20:48
    U HNL-u ih izvlači to što gotovo svi skinu gaće neposredno prije ulaska u maksmirski kompleks...
  • sportski manijak07.03.2015. u 18:41
    Ma Vukojević je najbolji za štopera u paru sa Taravelom i tako treba igrat a ne ih mjenjat kao čarape ..
    sportski manijak
  • Obrisan korisnik07.03.2015. u 17:43
    a obrana i dalje rupa na rupi. tandem stoljeća sigali-šimunović za pohod na LP trofej. nit mamić zna složit igru u obrani, nit je uzeo dobre igrače za to. u hnl-u ih izvlači kvaliteta napada spram drugih, ali kad ta razlika ne bude tolika (ako i uopće) kao u LP i čak EL.