Deportivo La Coruña 3:4 Sevilla
Sevilla

Sevilla odnijela sva tri boda u odličnom susretu na Riazoru predvođena raspoloženim Vitolom

Branimir Korać • subota, 07.03.2015.

Čak sedam pogodaka, niz prilika i obostrano otvorenu igru vidjeli su oni gledatelji koji su se odlučili poslijepodne u La Coruni provesti na Riazoru. Na kraju je Sevilla bila bolja s 4:3...

Deportivo i Sevilla u očajničkoj potrazi za bodovima susreli su se na Riazoru, a uspješniji su bili gosti. Domaćin se nalazi samo tri boda iznad zone ispadanja i bodovi su mu vrlo važni, no i Sevilli u borbi za peto mjesto s Villarrealom.

I jedni i drugi krenuli su potpuno otvoreno i odmah promašili dvije velike prilike da bi sredinom prvog dijela Deportivo stigao do prednosti. U 28. minuti nakon ubačaja Cavaleira s desne strane, lopta je došla do Riere, a ovaj rutinski zabija za 1:0.

Slavlje domaćina trajalo je kratko. Pet minuta kasnije Bacca je odradio dobar posao u 16 metara domaćina, uočio natrčalog Vitola i lijepo ga proigrao za čistu situaciju te pogodak za poravnanje.

Raspoloženi Vitolo osigurao je Sevilli preokret na samom početku drugog dijela. U 52. minuti nakon odlične akcije gostiju, Vidal je ubacio na 12-13 metara, natrčao je Vitolo i postigao pogodak za vodstvo gostiju.

Loš ulazak u drugo poluvrijeme za Deportivo postao je još lošiji kada je Gameiro srušen u 16 metara, a isti igrač povisio na 3:1.

Ipak, nisu domaćini odustali. Prvo je Lucas u 68. minuti zatresao gredu iz slobodnog udarca da bi pet minuta kasnije Riera zabio svoj drugi pogodak i smanjio zaostatak.

Nade domaćina ipak su pokopane u 83. minuti kada je iz kontranapada pucao Vitolo, Sidnei skrenuo loptu u svoju mrežu i Sevilla ponovno stigla do visoke prednosti. Sve što je Deportivo uspio napraviti do kraja je smanjiti na konačnih 3:2 pogotkom Lucasa Pereza iz kaznenog udarca debelo u sudačkoj nadoknadi.