MAXtv Prva liga, 24. kolo, 07.03.2015, 17:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 150

Niko Rukavina • subota, 07.03.2015.

Nogometaši Splita uspjeli su prekinuti crni niz od 11 prvenstvenih utakmica bez pobjede i na domaćem terenu svladali su Slaven Belupo s 2:0. Ovom pobjedom, Splitovci su na tablici preskočili Farmaceute.

Ivan Jukić
73'
11
Dražen Bagarić
80'
14
Goran Roce
87'
Zoran Vulić
11
(do 70')
6
(do 70')

Ante Čačić

Prije današnje utakmice posljednju pobjedu Split je u HNL-u upisao 17. listopada prošle godine. No, pogocima Cikalleshija u prvom dijelu i Kvesića u nastavku utakmice Crveni su upisali važna tri boda koja su ih udaljila od zone ispadanja kojoj su se opasno približili.

U prvom dijelu prvog poluvremena igralo se vrlo oprezno s obje strane, bez iti jedne konkretnije prigode. Prvu šansu imao je Slaven Belupo kada je Ejupi pobjegao Splitovoj obrani, sjurio se iskosa prema Zagorcu, no golman Splita je pravodobno istrčao i uspio otkloniti opasnost.

Splitovci su došli do prvog pogotka u 34. preko Cikalleshija koji nije prejako pucao, ali je Kardum kroz ruke propustio loptu u mrežu.

Split je udvostručio prednost u osmoj minuti nastavka kad je Kvesić iz slobodnog udarca pogodio donji desni kut Kardumovih vrata, a deset minuta kasnije Cikalleshi je mogao definitivno riješiti pitanje pobjednika, ali je pucao kraj gola.

Do kraja utakmice Split je još nekoliko puta zaprijetio preko Jukića, Rocea i Radotića, ali se rezultat do kraja dvoboja nije mijenjao i domaćini su došli do zaslužene pobjede.