MAXtv Prva liga, 24. kolo, 08.03.2015, 17:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 800

Niko Rukavina • nedjelja, 08.03.2015.

U derbiju začelja, nogometaši Zadra svladali su Istru s 2:0 i prepustili im „fenjer“ MAXtv Prve lige. Oba pogotka domaćini su zabili u prvom dijelu, a u strijelce se u svojem debiju upisao i Ivan Krstanović...

Ivan Pešić
46'
14
Dino Fazlić
72'
27
Ivica Jurkić
83'
Igor Pamić

Utakmicu je prelomila 14. minuta kada je Bastos u kaznenom prostoru skrivio jedanaesterac, a sudac utakmice Tihomir Pejin je iz nepoznatog razloga isključio Šimu Gregova.

Zadrani su poveli u 14. minuti utakmice udarcem s bijele točke. Želimir Terkeš pobjegao je obrani Istre, a Brazilac Bastos ga je srušio u kaznenom prostoru za jedanaesterac, a sudac je isključio Gregova. Siguran realizator bio je zadarski debitant Ivan Krstanović za vodstvo svoje momčad.

Zaprijetila je ubrzo Istra preko Darija Tomića, ali je Mladen Matković bio siguran, da bi u 20. minuti Lovre Čirjak ljevicom poentirao iz kontre za 2:0 vodstvo Zadra. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao iako su obje ekipe imale po nekoliko pokušaja.

Zadar je u nastavku s igračem više kontrolirao tijek utakmice, a dobre prigode da potpuno dokrajče goste propustili su Drago Gabrić i Čirjak. Na kraju je Zadar upisao vrlo važna tri boda kojima je posljednje mjesto ljestvice ostavio Istri.