Sportnet • nedjelja, 08.03.2015.

Montpellier je nakon dvije pobjede upisao poraz od vodeće momčadi lige. Lyon je u gostima pobijedio rezultatom 5:1, a zanimljivo je da je posljednja međusobna utakmica završila istim rezultatom...

Nakon izgubljene utakmice prošlog vikenda protiv Lillea, Lyon se vratio pobjedama. Lavovi su nametnuli svoju igru i kući odnijeli nova tri boda.

Domaćini su poveli u ranoj fazi utakmice. Dabo je odlično zavarao protivničke igrače, dodao Barriosu koji je pucao u prazan gol i zatresao mrežu za vodstvo domaćina.

Gosti su izjednačili u 29. minuti preko Lacazettea koji je bio precizan s bijele točke. Pucao je u donji desni kut i poravnao rezultat.

Dvostruki strijelac bio je Fekir, a oba puta mu je asistirao Gourcuff. Prvo je u 40. minuti ljevicom poslao krasnu loptu u donji lijevi kut i odveo Lyon u vodstvo. Zatim je u 72. minuti ponovno zatresao mrežu. Ušao je u šesnaesterac, a ususret mu je krenuo vratar Jourdren. Fekir je lagano loptu prebacio preko njega i povećao vodstvo na 3:1.

Četvrti pogodak postigao je Tolisso u 92. minuti. Našao se sam ispred Jourdrena, koji je izašao prema njemu i nakratko zaustavio udarac, ali lopta se odbila natrag prema Tolissu koji je povećao vodstvo Lyona na 4:1.

Iako se činilo da su se gosti zadovoljili s razlikom od tri pogotka, za konačnih 5:1 ponovno je mrežu tresao Lacazette. Obrambeni red Montpelliera potpuno je zaboravio na njega, što je Lacazette dobro iskoristio, iskrao se u šesnaesterac i pucao po sredini gola na asistenciju Yattare.

U ostalim nedjeljnim utakmicama Saint Etienne je na domaćem travnjaku svladao Lorient rezultatom 2:0. U prilog im je išlo drugo poluvrijeme u kojem su gosti ostali bez Ndonga koji je pocrvenio u 67. minuti. Mrežu su nakon toga tresli Mollo u 74. minuti i Gradel u 90. minuti.

Lille je u gostima pobijedio Guingamp, a jedini pogodak za goste postigao je Roux u 51. minuti.