Sportnet • nedjelja, 15.03.2015.

Derbi francuske lige između Marseillea i Lyona završio je rezultatom 0:0, a PSG nije uspio iskoristiti taj ishod jer je ostao praznih ruku kod Žirondinaca.

Poslijepodne su snage odmjerili Bordeaux i Paris Saint Germain, a domaći teren i domaći navijači bili su dovoljan vjetar u leđa za pobjedu Bordeauxa.

Parižani za poraz u prvoj ligi nisu znali osam utakmica zaredom, a niz je prekinuo Rolan. Tri minute prije kraja utakmice pogodio je za konačnih 3:2 i osigurao tri nova boda Bordeauxu.

Prvi pogodak postigao je Sane u 18. minuti. Khazri je izveo udarac iz kuta, a Sane je loptu usmjerio glavom u donji lijevi kut i odveo domaćine u vodstvo. Na predah su otišli s minimalnim vodstvom.

Izjednačenje se čekalo do 50. minute kad je Ibrahimović zatresao mrežu. Na asistenciju Pastorea, uspio je, između Carassa i Ilorija, poslati loptu u gol.

Na "plus jedan" Bordeaux je otišao 20 minuta kasnije. Rupu u obrani Parižana našli su Khazri i Thelin. Obojica su bila u petercu, a Thelin je glavom dodao Khazriju koji je također glavom zatresao mrežu za 2:1.

Ibrahimović je ponovno izjednačio u 85. minuti. Mariano je napravio prekršaj na Lavezziju, a sudac nije dvojio i sudio jedanaesterac. Precizan je bio Ibra i pucao u donji lijevi kut.

Konačnih 3:2 postavio je Rolan u 89. minuti koji s ruba peterca, na asistenciju Mariana, zabija za vodstvo i pobjedu domaćina.

Nakon velikih pobjeda prošlog vikenda protiv Toulousea i Montpelliera, Marseille i Lyon odigrali su 0:0 i podijelili bodove.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu i od samog početka opasno zaprijetili Lyonovim vratima. Prvu priliku za vodstvo imali su već u trećoj minuti kada je Gignac uputio oštru loptu prema protivničkim vratima, ali Lopes je obranio.

Gosti su se dobro branili, ali odigrali su i nekoliko dobrih akcija. Najizgledniju priliku za pogodak imao je Lacazette u sedmoj minuti. Sam je išao prema protivničkim vratima, pucao po sredini gola, ali Mandanda je zaustavio loptu.

Do kraja prvog dijela obje momčadi igrale su odlično, ali usprkos svim odigranim akcijama, lopta nije htjela u gol.

Sredinom drugog dijela, u 71. minuti, činilo se da će Marseille povesti. Gignac je ušao u šesnaesterac i pucao u donji lijevi kut, ali lopta je zatresla okvir vrata.

Nova prilika za vodstvo bila je u 83. minuti. Ocampos je došao u priliku i izgurao loptu malo preko crte Lopesovih vrata, ali Lopes ju je uhvatio rukama i sudac je odlučio da nema pogotka.

Dvije minute kasnije Morel je dobio crveni karton zbog grubog starta na protivničkom igraču i domaćini su ostali bez obrambenog igrača. Nakon isključenja Lyon je opasno prijetio Mandandinim vratima, ali nije uspio zabiti. No, podjela bodova svakako ide u prilog Lyona koji je nakon ovog kola ostao na vrhu tablice.

U trećem nedjeljnom ogledu Lille je s 3:0 pobijedio Rennes na domaćem travnjaku. Junak utakmice bio je Origi koji je ubilježio hat-trick. Prvo je zabio u 38. minuti. Zatim je u drugom poluvremenu, u 68. minuti, realizirao udarac s bijele točke, a treći pogodak uslijedio je u 72. minuti i domaćini su uzeli sva tri boda.