Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale - uzvrati, 18.03.2015, 17:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.000
Split

U odgođenoj utakmici Split „potopio“ Zadar i izborio polufinalni susret s Hajdukom

Niko Rukavina • srijeda, 18.03.2015.

Nogometaši Splita plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa u kojem će igrati protiv gradskog rivala Hajduka. Nakon minimalne domaće pobjede protiv Zadra, u uzvratu su Crveni na Stanovima bili još uvjerljiviji i slavili su s visokih 4:1.

Jakov Surać
65'
18
Vlatko Blažević
65'
23
Roberto Viduka
85'
Mario Kvesić
64'
34
Henri Belle
64'
77
Slavko Blagojević
68'
Zoran Vulić

Uzvratni susret između Zadra i Splita trebao se odigrati prije dva tjedna, međutim odgođen je zbog poplavljenog terena. U današnjem dvoboju momčad Igora Štimca doživjela je debakl, a Splitovci su odličnom igrom izborili dvoboj s Hajdukom.

Veliki korak k plasmanu u polufinale Split je napravio već u 4. minuti utakmice. Nakon što je sudac Ante Vučemilović-Šimunović poništio pogodak Sokola Cikalleshija na asistenciju Antonija Mršića koji je prerano izveo slobodni udarac, Mršić je iz ponovljenog slobodnjaka s 20 metara pogodio u lijevi donji kut Gulićevog gola.

Ubrzo je Zadar imao najveću prigodu na poluvremenu, no udarac Drage Gabrića obranio je Danijel Zagorac. Sva pitanja oko putnika u polufinale riješio je Dražen Bagarić u 30. minuti utakmice. Iz šestog kornera za Crvene, Cikalleshi je glavom proslijedio loptu do Bagarića koji glavom postiže pogodak za 2:0. Zadru je u tom trenutku trebalo četiri pogotka za prolaz dalje.

U samo dvije minute nastavka, Zadar je doživio potpuni potop. U 61. Mršić je izbio sam pred Gulića i matirao ga lob udarcem za svoj drugi pogodak na utakmici i treći u dvobojima četvrtfinala Kupa. Samo minutu kasnije, Marko Rog je uposlio Cikalleshija koji lijepim udarcem pogađa za konačnih 4:0.

Do kraja utakmice, Zadar je uspio stići do počasnog pogotka. Strijelac je u 81. minuti bio Lovre Čirjak iz slobodnog udarca, a u 90. je isti igrač mogao zabiti još jedan pogodak, no pucao je preko gola.