MAXtv Prva liga, 26. kolo, 22.03.2015, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2.500

Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Nakon što ga je svladao na Poljudu pred praznim tribinama, Zagreb je bio bolji od Hajduka i u Kranjčevićevoj. Splićani su poraženi s 2:0 iako su imali igrača više i kazneni udarac za poravnanje...

Bruno Boban
87'

Dražen Medić
26
(do 77')
99
(do 69')
Stanko Poklepović

Iako je Špaco Poklepović na pressici uoči puta za Zagreb ustvrdio da je za Hajduk bolje da igra Gabrijel Boban, na kraju se to pokazalo kao loša vijest za Splićane. Upravo Boban načeo je goste, doveo Zagreb u vodstvo i stvarao dosta problema splitskoj obrani.

Korak naprijed napravljen u derbiju protiv Dinama u kojem je Hajduk došao do željenog boda iako je bio nadomak sva tri, sada je prebrisan i Splićani su se vratili dva unazad skromnim nastupom u Kranjčevićevoj.

Hajduk je stigao u Zagreb oslabljen, ali i domaćin je imao puno izostanaka, posebno u posljednjoj liniji gdje morao igrati Mudražija iako je inače igrač sredine terena. Unatoč tome, unatoč igraču više, unatoč kaznenom udarcu kod 1:0, Hajduk je upisao poraz.

U prvom poluvremenu malo toga se moglo vidjeti. Domaćin se s pravom bunio u 16. minuti kada je Gabrijel Boban pobjegao obrani Splićana, a dosuđeno je zaleđe u kojem nije bio.

Jedina prava prilika zabilježena je u 41. minuti kada je Sušić proigrao Maglicu, a ovaj se nije snašao u odličnoj situaciji i raspoloženi Dominik Livaković obranio je njegov pokušaj.

U drugom dijelu Zagreb je stigao do vodstva u 65. minuti. Medić je dobro proigrao Bobana, ovaj došao pred Kalinića i lijepo ga prebacio za vodstvo.

Već šest minuta kasnije Hajduk je imao priliku za povratak u utakmicu. Nakon ubačaja Maglice, Mudražija je srušio Vlašića i dosuđen je opravdano kazneni udarac. Kako je Mudražija već imao žuti karton, zaradio je isključenje i njegova momčad ostala je s igračem manje. Najveću priliku za Splićane nije realizirao Tino Sven Sušić čiji udarac brani Livaković.

Kazna je stigla vrlo brzo. U 76. minuti Stepčić pronalazi Krovinovića, a ovaj još jednom prebacuje Kalinića za povećanje vodstva.

Do kraja susreta Hajduk je pokušavao na silu doći do pogotka, najizgledniju priliku propustio je Sušić, a domaćin se predvođen nesavladivim Livakovićem uspio obraniti i drugi put ove sezone svladati Hajduk.

• Obrisan korisnik22.03.2015. u 17:57
    reko stanko da im je teren kriv,kako to da ona nk zagrebu nije bio teren kriv? da je bilo 0:0 onda bi to držalo vodu,al ovako,još jedan alibi
  • Obrisan korisnik22.03.2015. u 17:56
    ovo je još jedan od dokaza da ne može ulica voditi klub.
  • Obrisan korisnik22.03.2015. u 17:40