MAXtv Prva liga, 27. kolo, 03.04.2015, 16:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.600
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić
2:1(0:1) Zagreb
Valentino Stepčić 7'
Zagreb

Josip Piršljin • petak, 03.04.2015.

Iako se činilo kako će navijači Istre 1961 doživjeti novo razočaranje na svom stadionu, Pamića je spasio Radonjić koji je s dva pogotka preokrenuo vodstvo Zagreba i donio veliku pobjedu Puljanima.

Mario Ćubel
76'

Dražen Medić

Istra 1961 neće Uskrs dočekati kao posljednjeplasirana momčad MAXtv Prve lige. Zeleno-žuti su na Drosini pobijedili Zagreb koji je u Pulu stigao kao favorit. Iako su dugo držali vodstvo, Pjesnici su ipak poraženi za što mogu kriviti Dejana Radonjića koji im je zabio dva pogotka, iznudio crveni karton i zaradio jedanaesterac.

U najavi susreta trener Istre Igor Pamić izjavio je kako očekuje hrabar i odlučan pristup svojih igrača od prve minute, no dogodilo se upravo suprotno. Već u sedmoj minuti domaći su pali u zaostatak nakon loše intervencije zeleno-žutog stopera Obšivača.

Stepčić je blokirao njegov pokušaj izbacivanja lopte, došao je u dobru poziciju ispred Drevena i poentirao za 1:0 vodstvo Zagreba. Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše ozbiljnijih prilika, Zagreb je mirno čuvao svoju prednost, a Istra je tek ih nekoliko udaraca zaprijetila vratima Livakovića.

Početkom nastavka Pjesnici su nastavili s laganom dominacijom, a dvoboj su u svoju korist mogli riješiti u 60. minuti. Tada su lijepo izbacili domaću obranu, Gabrijel Boban je izašao pred vratara Istre, no pucao je previsoko. Nakon toga Istra je preuzela stvar u svoje ruke.

Najprije je preokret najavio Radonjić lijepim udarcem iz voleja, no gol je spriječila stativa. Ipak, četiri minute kasnije napadač Dinama na posudbi u Puli je pronašao mrežu Livakovića, udarcem iz slične pozicije donio je Pamićevoj momčadi izjednačenje.

Euforiju zbog postignutog gola Puljani su odlično iskoristili. Samo minutu kasnije Radonjić se ponovno probijao pred vrata Zagreba u čemu ga je nedozvoljeno zaustavio Bruno Boban za što je dobio crveni karton. Bilo je jasno kako će izvođač biti sam Radonjić, a bio je precizan za preokret i vodstvo Istre 2:1. Domaći su se potom potpuno zatvorili i sačuvali su vrijedna tri boda.

• emilio2103.04.2015. u 20:36
    Hvala Radonja!! <3 Ajmo Istraaa po spas!
    emilio21
  • Obrisan korisnik03.04.2015. u 18:01
    Prije neki dan Pamic u 24 sata izjavljuje da mu 20 igraca zajedno ima 20 kuna...prva sljedeca utakmica iz 2/1,bravo decki bice para za izlazak sutra :))))