Monaco
Monaco 1:1 Saint-Étienne
Saint-Étienne

Sportnet • petak, 03.04.2015.

Monaco i Saint Etienne podijelili su bodove u prvoj utakmici 31. kola francuske Ligue 1. Danijel Subašić je odigrao vrhunsko prvo poluvrijeme, ali nije mu bilo spasa u 62. minuti kada mu je Erding zatresao mrežu.

Po tri pobjede prije međusobnog ogleda brojile su obje momčadi, a bodovnu razliku na tablici Ligue 1 činio je samo jedan bod. I Jardimovim i Galtierovim momcima imperativ je bio osvajanje sva tri boda kako bi se približili vrhu tablice.

Iako su domaćini dobro startali, gosti su više prijetili vratima Monaca, ali u dobroj formi opet je bio Danijel Subašić. Odličan udarac prema njegovim vratima uputio je iz šesnaesterca, u 17. minuti, Lemoine. Hrvatski reprezentativac uspio je zaustaviti loptu, a Saint Etienne je propustio minimalno vodstvo.

Domaćini su najizgledniju priliku u prvom poluvremenu imali u 32. minuti. Carvalho se nalazio u šesnaestercu, primio je lijepu loptu i glavom ju usmjerio prema golu, ali ona je otišla pored desne vratnice.

Početak drugog poluvremena sličio je prvom. Obje momčadi imale su nekoliko prilika za odlazak u vodstvo, ali lopte upućene prema golu išle su iznad vratnice sve do 62. minute.

Tabanou je dodao loptu Erdingu koji je zatresao mrežu za vodstvo gostiju. Nalazio se nekoliko metara od gola, odlično je prihvatio ubačaj i poslao ju u gornji desni kut, ali vodstvo Saint Etienna nije potrajalo.

Primljeni pogodak bio je hladan tuš za momčad iz Kneževine koja se nakon toga probudila i izjednačila. U 66. minuti umjesto Carvalha u igru je ušao Martial koji je dvije minute kasnije poravnao rezultat. Na asistenciju Kurzawe, Martial je pucao u gornji lijevi kut, a oštra lopta bila je van Ruffierova dometa. Utakmica je završila rezultatom 1:1.

U subotu se u francuskoj Prvoj ligi igra šest utakmica, a prva na redu, u 17 sati, je utakmica između Guingampa i Lyona u kojoj će Lyon pokušati prestići PSG na tablici Prve lige.

• Obrisan korisnik04.04.2015. u 13:07
    Rekao bih i top 5, ali to je sve subjektivno...
  • Obrisan korisnik04.04.2015. u 00:24
    dobro da nisi reko u top 1000
  • Obrisan korisnik03.04.2015. u 23:42
    Stvarno je čovjek u životnoj formi, usudio bih se reći da je u top 10 vratara svijeta u ovom trenutku.