MAXtv Prva liga, 27. kolo, 04.04.2015, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 6.600

Branimir Korać • subota, 04.04.2015.

Derbi kola MAXtv Prve lige odigran je na Kantridi gdje je gostovao Dinamo i bio na korak od pobjede. Modri su imali vodstvo do 94. minute, ali tada je krasnim udarcem Josip Radošević donio bod Riječanima...

Derbi na Kantridi odigran je u teškim uvjetima na natopljenom terenu u kojem je borbenost dominirala nad kvalitetom. Dinamo se nešto bolje snalazio, imao i vodstvo, ali ipak nije uspio doći do pobjede.

Od početka susreta bilo je jasno kako se neće igrati zatvoreno već da će obje momčadi pokušavati doći do pogotka, ali dijelom zbog travnjaka, a dijelom zbog bezidejnosti obje momčadi u posljednjoj trećini terena, nije se baš lako ulazilo u prilike.

Dinamo je imao dvije u prvih deset minuta kada je prvo pobjegao Angelo Henriquez i pucao pokraj gola, a zatim i Junior Fernandes čiji udarac Ivan Vargić brani.

Uslijedilo je razdoblje dosta rastrgane igre u kojoj su Riječani imali više loptu u nogama, ali to im nije baš ništa značilo jer su bili vrlo nekonkretni prema naprijed, dok je s druge strane Dinamo bio okomitiji, no bez mirnoće u posljednjem dodavanju.

U 28. minuti praktički iz svoje prve prilike Rijeka je stigla do pogotka. Leovac je ubacio s lijeve strane, Taravel nije uspio očistiti loptu iz svojeg peterca i nakon njegove nespretne reakcije Bekim Balaj iz blizine zabija za vodstvo Rijeke.

Do kraja prvog dijela nije više bilo nekih uzbuđenja i na odmor se otišlo s tih 1:1.

Već na samom početku drugog poluvremena Dinamo dolazi do poravnanja. Fernandes je sjajno proigrao Marka Pjacu koji dolazi sam pred Vargića i poravnava na 1:1.

Pet minuta kasnije Riječani su tražili kazneni udarac nakon blagog kontakta Jugovića i Eduarda, ali Strahonja je mislio drugačije.

Dugo se nije praktički ništa događalo, a onda u zadnjih 15 minuta susreta više toga nego u praktički dotadašnjih 75 minuta. Počelo je spašavanjem Sharbinija ispred Pjace u svojih 16 metara da bi u 82. minuti Dinamo poveo.

Paulo Machado ubacio je iz prekida, domaća obrana nije očistila prijetnju, a nakon toga lopta se od Vukojevića odbija do Leonarda Sigalija koji iz blizine zabija za 2:1. Odmah nakon toga Junior je nepotrebno zaradio drugi žuti karton zbog čega neće igrati u Kupu, a Dinamo u 88. minuti propušta priliku riješiti pitanje pobjednika. Nakon odličnog ubačaja s desne strane, Henriquez se bacio i pokušao glavom sam s pet metara poslati loptu u mrežu, no bio je koji milimetar prekratak i nije zahvatio ispravno loptu.

U samom finišu Rijeka je pritisnula i tražila poravnanje, prvo je Bradarić pucao s 18 metara pokraj gola, zatim je Eduardo odnio loptu ispred Vešovića da bi u 94. minuti Josip Radošević poravnao na 2:2. Veznjak Riječana došao je do odbijene lopte na nekih 25 metara, opalio nisko i snažno, a lopta je od vratnice otišla u mrežu.

Domaćin se tako spasio od poraza u susretu u kojem je u konačnici remi i najpravedniji ishod.

• Obrisan korisnik05.04.2015. u 10:35
    novinari na SN, svi protiv dinama. dati sebi za pravo da sudi, a pri tome još ovako krivo, je novinarski nedopustivo. hoće li ispraviti napisano i ispričati se kad beusan i ostali potvrde da nije penal jer je golman prvi igrao i izbio loptu? da baš, takvi imaju obraza koliko i štimac ima, gmazovski... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.04.2015. u 09:34
    Glavno da su Sportske fontom 48 napisale kako je Rijeka katastrofalno ostecena, a penal nije nikako. Nadam se da ce Rijeka dovesti napadaca na ljeto, inace ce tesko ponoviti ovogodisnji uspjeh.
  • Obrisan korisnik05.04.2015. u 07:13
    Prvo od penala ni p Eduardo prvi na lopti izbija loptu a igrač namjerno zapinje i pada.Drugo gol nije regularan ako umjesto auta loptu ubacuješ iz kornera.Rukom ne možeš dobaciti do Radoševića a nogom su uspjeli.Sudac je na takvom mjestu da to mora vidjeti.Ja sam uspio vidjeti na lošem streamu pa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.04.2015. u 00:18