Sportnet • nedjelja, 05.04.2015.

Utakmica između Guingampa i Lyona završila je, kao i jesenski međusobni ogled, 3:1 u korist Lavova. Domaćini su uspjeli smanjiti vodstvo gostiju u drugom poluvremenu igrajući s igračem manje.

Lyon je odlično otvorio utakmicu i od prve minute nametnuo svoju igru, a domaćini nisu uspjeli odigrati niti jednu opasniju akciju. Dobru priliku za goste imao je u 14. minuti Lacazette kada mu je N'Jie poslao dobru loptu, ali kapetan Lavova pucao je ravno u ruke Lössla. Tri minute kasnije gosti su ponovno napali, ali Fekirovu loptu skrenuo je Sorbon i spasio domaćine.

Pogodak se čekao do 27. minute, a mrežu je zatresao Fekir. Lacazette mu je sjajno ubacio, ovaj je pucao prema vratima Guingampa, a Lössl, u želji da je uhvati, skreće ju vlastitim rukama u donji desni kut.

Gosti su otišli na plus dva 11 minuta kasnije zahvaljujući udarcu s bijele točke. Lacazette je iznudio prekršaj u dvoboju sa Sankohom, a sudac se odlučio za jedanaesterac. Precizan je tada bio Lacazette i zabio za još veće vodstvo Lyona.

Nije ni to bilo sve. Minutu prije kraja prvog dijela domaćini su ostali s igračem manje. Zbog prekršaja na Ferriju, Kerbrat je zaradio crveni karton, a Guingamp je osuđen na desetoricu igrača u drugom poluvremenu.

Domaćini su bolje igrali u drugom poluvremenu iako su imali igrača manje, ali odsutnost Kerbrata najviše se osjetila kod trećeg primljenog pogotka. Rupu u njihovoj obrani pronašao je u 61. minuti N'Jie i pucao s ruba šesnaesterca u donji desni kut. Gosti su tako otišli na tri razlike.

Svoju priliku Guingamp je iskoristio u 79. minuti pogotkom Beauveua. Diallo se nalazio u kaznenom prostoru, dodao je Beauvuu koji je pobjegao protivničkim igračima i zabio s ruba peterca. Trudili su se do kraja drugog poluvremena da ublaže poraz, ali utakmica je završila rezultatom 3:1 za goste.

Lyon je nakon jedne izgubljene i jedne neriješene utakmice u gostima osigurao važna tri boda i ponovno zasjeo na prvo mjesto francuske Ligue 1. Za petama im je još uvijek PSG kojeg sutra očekuje dvoboj s Marseilleom.

U ostalim utakmicama 31. kola Lille je na domaćem terenu svladao Reims rezultatom 3:1. Prvo je u 18. minuti za domaćine pogodio Corchia, a priliku je u 35. minuti imao i Origi, ali udarac s bijele točke nije realizirao. Iskupio se u 47. minuti kada je povećao vodstvo Lilla. Konačnih 3:1 zapisao je Roux. Jedini pogodak za goste postigao je De Preville u 52. minuti.

Rennes je u gostima pobijedio Lorient s visokih 3:0. U prvom poluvremenu mrežu Lecomta su tresli Mexer i Armand, a u drugom Doucoure.

Toulouse je uspio s igračem manje utakmicu završiti rezultatom 2:3 protiv Metza. Prvo je za Toulouse u 22. Minuti pogodio Ben Yedder , a nakon njegova pogotka uslijedio je hat-trick Maige. Prvi pogodak u mrežu Ahamade slijedio je u 25. minuti, a pogađao je još u 42. i 54. Toulouse je bez igrača ostao u 60. minuti kada je teren napustio Tisserand, ali su u 90. minuti pogotkom Doumbie uspjeli smanjiti rezultat i pogoditi za konačnih 2:3.

Montpellier je pobijedio Bastiju rezultatom 3:1, a prvi je mrežu tresao Sio za goste u 35. minuti. Drugo poluvrijeme donijelo je dva jedanaesterca za Montpellier, a precizni su s bijele točke bili Barrios i Mounier. Treći pogodak postigao je u minutama nadoknade Sanson.

Jedini neriješeni subotnji ogled bio je onaj između Nice i Eviana, a završio je rezultatom 2:2. Prvo je u 10. minuti Wass promašio jedanaesterac, ali poveli su osam minuta kasnije pogotkom Nounkea. Nica je izjednačila u minuti nadoknade nakon prvog poluvremena pogotkom Bosettija, a vodstvo su povećali 68. minuti kada je precizan bio Eysseric. Tragičar Nice svakako je bio Gomis koji je dao autogol.