Borna Rupnik • nedjelja, 05.04.2015.

PSG je dobio veliki, sadržajni francuski derbi na vrućem gostovanju u Marseilleu te pobjedom zasjeo na vrh, a Lens i Nantes u dodanom su sučevom vremenu ostali praznih ruku.

U prvoj utakmici dana, Bordeaux je svladao posljednjeplasirani Lens 2:1 premda je na semaforu stajalo 0:0 sve do 81. minute. Tada je za Žirondince zabio Mariano, ubrzo je izjednačio Chavarria, da bi pobjedu domaćima osigurao Maurice-Belay u trećoj minuti sudačke nadoknade. Bordeaux je tako zadržao priključak u lovu na europske pozicije.

Dvoboj momčadi iz sredine poretka, Nantesa i Caena, pripao je Caenu, unatoč pogotku Bedoye za Nantes već u 11. minuti. Gosti su preokrenuli golovima Sale u 80. minuti i Lemara također u sudačkoj nadoknadi.

Jednu od ključnih utakmica za rasplet prvenstva odigrali su na Velodromeu vječni rivali s juga i sjevera Francuske, Marseille i PSG. Gignac je obradovao domaće navijače nakon pola sata igre, glavom na ubačaj Payeta.

Samo pet minuta kasnije preciznim, odmjerenim udarcem poravnao je Matuidi, da bi Gignac dvije minute prije odmora pobjegao Parižanima i zabio za novo vodstvo Marseillea, 2:1.

No, sve dobro što su Bielsini nogometaši napravili pokvarili su u uvodnim minutama nastavka. U 49. minuti Marquinhos je iz gužve izjednačio na 2:2, da bi već dvije minute poslije Morel ispred Ibrahimovića poslao loptu u vlastitu mrežu.

S tih 3:2, PSG je lakše priveo utakmicu kraju, s obzirom da Marseilleovi pokušaji više nisu bili uspješni. PSG je imao šansi i za uvjerljiviju pobjedu, a po završetku utakmice crveni je karton dobio Ayew.

Blancova je momčad pobjedom u derbiju preskočila vodeći Lyon te ostavila Marseille na pet bodova zaostatka za prvim mjestom.