Borna Rupnik • srijeda, 08.04.2015.

Wolfsburgu i Borussiji (D) u polufinalu Njemačkog kupa pridružili su se trećeligaš iz Bielefelda i Bayern - a oba su četvrtfinalna susreta u srijedu odlučena s bijele točke.

Arminia iz Bielefelda niti u jednom trenutku svog dvoboja s Borussijom iz Mönchengladbacha nije pokazala da se radi o susretu trećeligaša i prvoligaša te je borbenim nastupom izborila raspucavanje s bijele točke i konačno slavlje.

Vodeći pogodak za Arminiju postigao je Junglas preciznim udarcem u 26. minuti dvoboja, no ubrzo je uslijedilo izjednačenje. Müller je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Kruse je bio siguran realizator s 11 metara.

Tih 1:1 ostalo je na semaforu sve do produžetaka, ali i poslije njih, a nakon promašaja Raffaela u prvoj i Lorenza u petoj seriji, domaći vratar Schwolow obranio je u šestoj seriji Traoreu za prolazak Arminije.

120 minuta igre na BayAreni nije donijelo niti jedan pogodak, za što su najzaslužniji vratari Neuer i Leno, koji su se istaknuli s nekoliko vrlo dobrih intervencija, kao i Mario Götze, koji je u prvom produžetku propustio čisti "zicer".

Ključni se trenutak zbio već u prvoj seriji, kada je Neuer obranio pokušaj Drmića. Müller, Lewandowski, Alonso, Götze i Alcantara uspješno su odradili svoj dio posla i lansirali Bavarce u polufinale.

Tin Jedvaj i Dario Krešić sva su zbivanja pratili s klupe za pričuve.

Njemački kup, četvrtfinale:
Arminia Bielefeld - Borussia (M) 1:1 (5:4 - 11m)
Bayer Leverkusen - Bayern München 0:0 (3:5 - 11m)

• narada10809.04.2015. u 00:19
    koji pokal-fajt, pardon pokal-fight i u Bielefeldu, a pog. u Leverkusenu gdje je poništen gol Lewandowski-u, a Thiago trebao dobiti crveni zbog starta na Kiesslingu a la Bruce Lee. Na kraju, zna se ko je obranio nemoguće, plus onaj odlučujući jedanaesterac. Lijepa tekma, reklama za nogomet. Na... [više na forumu]