Caen
Caen 0:3 Monaco
Monaco

Sportnet • petak, 10.04.2015.

Važnu pobjedu ostvario je Monaco u gostima gdje je svladao Caen s visokih 3:0. Sjajan je na golu momčadi iz Kneževine bio Subašić, a prvi je mrežu zatresao Martial. Nakon njega, dva pogotka upisao je Silva.

Sedam kola prije kraja sezone u francuskoj Ligue 1 Monaco je imao imperativ pobijediti u ogledu s Caenom, ako želi ostati blizu Marseillea. Upisao je tako pobjedu nakon dvije neriješene utakmice.

Caen je odlično otvorio utakmicu na Stade Malherbi i već u trećoj minuti Feret je pucao prema vratima Subašića, ali Carvalho je spasio situaciju i poslao loptu daleko od mreže.

S druge strane, gosti su malo više čuvali loptu u svojim nogama, ali opasnija akcija nije se vidjela do 22. minute. Silva je pronašao malo prostora među protivničkim igračima i pucao u lijevi kut, ali obranio je to Vercoutre. Uslijedio je i prvi korner za momčad iz Kneževine, ali opet bez pogotka.

Probudio se tada Monaco i u 29. zabio za minimalnu prednost. Ferreira je ušao u šesnaesterac, s lakoćom proigrao Appija, vidio Martiala i dodao mu loptu. Martial je pucao u desni kut, a lopta je pogodila stativu od koje se odbila u mrežu.

Pokušavao je Caen tada izjednačiti i četiri minute kasnije prilika se ukazala Sali. Pucao je iskosa s desne strane, ali sjajan Subašić obranio je udarac i sačuvao prednost svoje momčadi. Monaco je tako s olakšanjem otišao na predah.

Gosti su dobro startali u drugom poluvremenu, a na plus dva su otišli u 64. Bernardo Silva pokušao je zatresti mrežu Caena minutu prije, ali uletio mu je Da Silva i nakratko spasio domaćine. Dobio je zatim Silva ponovno loptu, iz kornera mu je dodao Ferreira, išao je jedan na jedan na dvojicu protivničkih igrača, proigrao ih unutar šesnaesterca, pucao po golu i šokirao Vercoutrea.

Nastavili su gosti i dalje prijetiti obrani domaćina. U 80. minuti Martial je imao priliku odvesti Monaco na plus tri. Primio je preciznu loptu u šesnaestercu, ali pucao je pored gola. Ipak, četiri minute kasnije odlaze u veliko vodstvo, a drugi pogodak u utakmici upisao je Silva.

Vidio je Martial zaboravljenog Silvu i dodao mu loptu. Vercoutre je izašao prema njemu kako bi zaustavio loptu, ali nije uspio, a Silva ju je s ruba peterca poslao u mrežu. Caen je tako u drugom poluvremenu postao nemoćan pred momčadi iz Kneževine i upisao novi poraz.