MAXtv Prva liga, 28. kolo, 11.04.2015, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 3.000
Suci: Mario Zebec, Ivica Modrić, Igor Krmar
Anton Maglica 58'
Goran Milović 88'
Hajduk

Josip Piršljin • subota, 11.04.2015.

Nogometaši Istre 1961 uspjeli su povezati dvije pobjede u prvenstvu. Nakon Zagreba, na Aldo Drosini je pao i Hajduk, te su se Puljani odmakli od dna tablice i "došli do daha".

Slabu formu Hajdukovci su pokazali i u Puli gdje su bili gosti Istri 1961. Novim porazom dodatno su zabrinuli svoje navijače i izlazak u Europu pod sve je većim upitnikom. Zeleno-žuti su, pak, odigrali hrabro i borbeno što im je donijelo značajna tri boda u borbi za "goli život".

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle. U desetoj minuti Istra je mogla stići do vodstva kada je Radonjić pucao iskosa prema Kaliniću, no nije uspio pogoditi. Potom je na drugoj strani Maglica bio u dobroj prilici, a Hajduk je i nešto kasnije mogao do gola, no njegovi napadači nisu bili precizni.

Nastavak je ipak ponudio puno više zanimljivosti. Nakon šest minuta igre domaći su poveli preko svog najboljeg strijelca Radonjića. Jo ga je dobro proigrao, a napadač Dinama na posudbi u Puli pogađa mrežu Ranilovića koji je na golu Hajduka zamijenio ozlijeđenog Kalinića.

No, nije se dugo čekalo na izjednačenje. Gotal je u 58. minuti pucao prema Drevenu, vratar Istre je to obranio, ali Maglica je zabio iz odbijanca. Puljane to ipak nije obeshrabrilo, nastavili su s hrabrom igrom što im se vratilo u 74. minuti. Sjajan slobodni udarac izveo je Zvonko Pamić i donio je svojima 2:1.

Nakon toga uslijedila je šokantna završnica. U 88. minuti činilo se kako će Hajduk doći do boda kada je Milović glavom pucao prema Drevenu, a domaći vratar lošom reakcijom ispušta loptu koja ulazi u njegovu mrežu.

Ipak, sva tri boda ostala su na Aldo Drosini jer je u sudačkoj nadoknadi Zvonko Pamić zabio svoj drugi gol odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca. Istri je to druga pobjeda zaredom i puno će joj značiti u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu.