11
Theophilus Solomon
84'
Igor Štimac

I u Splitu i u Zadru najavljivali su da u ovom susretu idu po sva tri boda. Susret je na kraju završen bez pobjednika 1:1, a s obzirom na rasplet i pogodak Zadrana u posljednjim sekundama, sretniji mogu biti gosti.

Oni Splićani koji su na Poljudu pratili derbi između Hajduka i Dinama te ostali razočarani nakon sjajnog voleja Machada, mogli su vidjeti reprizu u Parku mladeži i ponovno pogodak gostiju u posljednjim sekundama.

Prvih 15-ak minuta proteklo je u igri na sredini terena, a prvi su do prilike stigli gosti kada je Gabrić odlično uposlio Pešića, ali Zagorac brani njegov pokušaj.

Deset minuta kasnije uzvratili su domaćini. Cikalleshi je odlično vidio Kvesića i ostavio mu loptu na 12-13 metara, on puca snažno, ali u Matkovića.

Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije i već u 48. minuti Split umalo dolazi do vodstva. Kvesić je ubacio iz kornera, Bagarić je glavom prebacio loptu na drugu stranu gdje Cikalleshi glavom zahvaća loptu, ali pogađa gredu.

Dosta nervoze viđeno je u nastavku, Vučemilović-Šimunović imao je dosta posla, a igrači su stigli u prvi plan u 82. minuti. Odlično dodavanje kroz sredinu obrane Rocea iskoristio je Rog koji dolazi sam pred Matkovića i lakoćom zabija za 1:0.

Imao je domaćin dvije prilike u završnici za rješenje utakmice, ali nakon što ih nije iskoristio, Zadar je stigao do poravnanja. Posljednji napad realizirao je Jure Jerbić pogotkom glavom iz blizine za konačnih 1:1 i veliko slavlje Zadrana koji su još jednom ostali neporaženi.